Klepacka we Władysławowie. "Są fajni ludzie, fajna atmosfera"

Pomorze

Wideo dzięki uprzejmości TTMZofia Klepacka tuż po zdobyciu brązowego medalu

Zofia Klepacka, która na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie zdobyła brązowy medal przyjechała trenować do Władysławowa. Jak sama mówi, przyjeżdża tu już od 16 lat, bo to jej ulubione miejsce.

- Kiedy miałam 10 lat zaczęłam trenować windsurfing, na początku spędzałam tutaj każde wakacje na zatoce puckiej, to jest jeden z ulubionych moich akwenów i jeden z najlepszych – mówi Zofia Klepacka, polska medalistka olimpijska.

Idealne miejsce

Pomorskie wybrzeże to idealne miejsce dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu, jedno z najlepszych w Europie. O tej porze, przy sprzyjającym wietrze można tu spotkać wielu miłośników deski. To też idealne miejsce dla tych którzy stawiają pierwsze kroki w surfingu.

- Zawsze jest dużo więcej wiatru niż na morzu i są fajni ludzie, fajna atmosfera. Bardzo przyjemnie, bo ludzie się integrują, łączymy pokolenia wszyscy pływają tutaj na desce na kitach. Na czym jest tylko możliwość pływania, to ludzie to robią, mają zajawkę taką jaką ja też mam – mówi brązowa medalistka Igrzysk w Londynie.

Kiedy jest sprzyjający wiatr można tu również spotkać kitesurferów, którzy pływają na desce ze spadochronem. Kitesurfing ma być podczas Igrzysk Olimpijskich za cztery lata w Rio De Janeiro nową dyscypliną olimpijską.

Autor: ws/par / Źródło: TVN24 Pomorze