Kitesurferzy szykują się na Rio

Pomorze

Bartłomiej Luliński, Maciej CnotaKitesurfing będzie w Rio dyscypliną olimpijską

Na Półwyspie Helskim odbył się Finał Pucharu Polski w kitesurfingu. Ta dyscyplina ma zastąpić na najbliższych igrzyskach w Rio de Janeiro windsurfing. Brązowi medaliści chcą się przestawić na nową dyscyplinę, ale do zawodów szykują się też kitesurferzy, którzy dotąd nie mieli szansy występu na igrzyskach.

- Przemek Miarczyński i Zosia Noceti-Klepacka będą się przestawiać na tę dyscyplinę - mówi o polskich brązowych medalistach z Londynu Paweł Kowalski, trener kadry w windsurfingu.

Ta decyzja to wynik nowych ustaleń dotyczących igrzysk olimpijskich. Zawody w Londynie były ostatnią szansą na zdobycie medalu w windsurfingowej klasie RS:X. Teraz medaliści muszą się przekwalifikować.

Będzie konkurencja

Nie oni jedni szykują się do igrzysk w Rio de Janeiro. W Polsce nie brakuje sportowców, którzy od początku trenują właśnie kitesurfing i również chcieliby zdobyć olimpijskie kwalifikacje. W zawodach na Półwyspie Helskim walczyło 28 osób.

Na wyjazd na igrzyska liczy Błażej Ożóg, dwukrotny mistrz Polski w kitesurfingu. - Do igrzysk w Rio jeszcze 4 lata i z pewnością będzie wielu ochotników, ale skupiam się na tym, żeby trenować ostro i dostać się do tej czołówki - zapewnia.

Trener kadry windsurfingu o kitesurfinguBartłomiej Luliński, Maciej Cnota | tvn24

Autor: maz/b/k / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24