Kings of Leon na koniec Open'era. Bonusem Rihanna

Pomorze

materialy prasoweKings of Leon na zakończenie Open’era

W sobotę wieczorem na głównej scenie Open'er Festival wystąpi amerykański zespół Kings of Leon, trzeci headliner gdyńskiego festiwalu. Będzie to ostatni koncertowy dzień, ale to nie koniec atrakcji. W niedzielę na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo zaśpiewa barbadoska gwiazda pop – Rihanna.

Festiwal na terenie lotniska w Gdyni Babich Dołach rozpoczął się w środę. Na pięciu festiwalowych scenach zagrali m.in. Queens Of The Stone Age, Nick Cave z zespołem The Bad Seeds, Arctic Monkeys czy Skunk Anansie.

Kolejna gwiazda

Ostatniego dnia festiwalu na głównej scenie zagra amerykański zespół Kings of Leon. Formacja wystąpi drugi raz na Openerze. Po raz pierwszy zespół zaprezentował się w Gdyni w 2009 roku. Znany m.in. z hitów takich jak "Sex on fire", czy "Use somebody" Kings of Leon należy do najbardziej oczekiwanych zespołów na wielu europejskich festiwalach.

Najbardziej znanym krążkiem braci Followill (zespół tworzą trzej bracia i ich kuzyn - red.) jest album "Only by the Night". Płyta pokryła się wielokrotną platyną i zadebiutowała w pierwszej piątce listy "Billboardu". W pięciu krajach stała się numerem jeden, sprzedając się w prawie siedmiu milionach egzemplarzy na całym świecie.

Rihanna bonusem do Open'era

Dzień po zakończeniu popularnego festiwalu odbędzie się jeszcze jeden koncert. Rihanna ma wystąpić w Gdyni 7 lipca. Wszyscy posiadacze karnetów czterodniowych na Open'era, będą mogli uczestniczyć w tym koncercie bez dodatkowych kosztów, a pobyt na polu namiotowym zostaje przedłużony o kolejną noc.

Koncert będzie częścią "Diamonds World Tour 2013". Trasa promuje wydany w listopadzie album "Unapologetic", jej siódmą produkcje wydaną w legendarnej wytwórni Def Jam.

Aktualny przebój artystki, "Diamonds", to jednocześnie jej najszybciej sprzedający się singiel, ale Rihanna, ma na koncie więcej rekordów. Na Facebooku ma ponad 65 milionów fanów, a na You Tube jej teledyski obejrzano 3 miliardy razy.

Dwunasty festiwal

Pierwsza edycja festiwalu Open'er miała miejsce w Warszawie w 2002 r. Rok później imprezę przeniesiono do Gdyni na Skwer Kościuszki. W 2006 r. festiwal ponownie zmienił lokalizację - na lotnisko w Gdyni Babich Dołach, gdzie odbywa się do dziś.

Organizatorem imprezy jest agencja koncertowa Alter Art, natomiast sponsorem głównym - producent piwa Heineken.

Na początku 2011 r., podczas ceremonii rozdania nagród European Festival Awards w Groningen, gdyńska impreza po raz drugi zdobyła nagrodę w kategorii Najlepszy Duży Festiwal (Best Major Festival).

Jak poinformowała Aleksandra Krakowska z firmy Alter Art, w ubiegłorocznej edycji imprezy wzięło udział w sumie około 70 tysięcy osób.

Autor: ws/mz / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: materialy prasowe