Kierowca karetki wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Szuka go policja

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Ambulans wyprzedził na pasach w Czersku
Ambulans wyprzedził na pasach w Czersku
wideo 2/6
Ambulans wyprzedził na pasach w Czersku

Kamera monitoringu w Czersku (Pomorze) zarejestrowała kierowcę karetki, który wyprzedził ciężarówkę z naczepą na pasach w pobliżu szkoły i przedszkola. Policja szuka osoby, która prowadziła ambulans.

Kamery miejskiego monitoringu w Czersku nagrały, jak na przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania ulic Dworcowej, Dąbrowskiego i gen. Sikorskiego karetka przejeżdża przez podwójną linię ciągłą i na zebrze wyprzedza auto ciężarowe z naczepą. Do zdarzenia doszło w piątek, 13 maja.

W pobliżu tego miejsca jest szkoła, przedszkole i market. Jest to więc przejście, z którego często korzystają mieszkańcy miasta, w tym dzieci.

Jak informuje Urząd Miasta, sprawa została przekazana policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Na kierowcę czekają dwa mandaty

Według informacji udzielonych nam przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające. Wstępnie ustalono, że najprawdopodobniej nie jest to karetka z Czerska. Na nagraniu nie widać jednak wyraźnie numeru rejestracyjnego. Policjanci szukają zatem właściciela i kierowcy pojazdu.

Kierowcy grozi kara za dwa wykroczenia: wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, za co można nałożyć mandat w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych, oraz za przekroczenie linii ciągłej, za co grozi mandat 200-złotowy oraz 5 punktów karnych. Jeśli kierowca nie przyjmie mandatów, sprawa może trafić do sądu i wówczas kara grzywny może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: gmina Czersk

Pozostałe wiadomości