Trzej bracia napadli na policjanta i jego partnerkę. "Wiedzieli, z kim mają do czynienia"

archiwumPolicjant był po służbie

Wracał w nocy ze swoją partnerką do domu. Wtedy napadło ich trzech młodych mężczyzn. Napastnicy doskonale wiedzieli, że jest policjantem. Nie oszczędzili też funkcjonariuszy, którzy przyjechali na interwencję. Dwaj napastnicy zostali zatrzymani, trzeci jest poszukiwany. Wszyscy są braćmi.

Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę około godz. 1 w nocy na drodze w pobliżu jednego z jezior w Julianowie (woj. pomorskie). Do pary idącej drogą, podszedł młody mężczyzna.

- Po zaczepce słownej doszło do rękoczynów i wyniknęła z tego szarpanina. Do mężczyzny dołączyło jego dwóch braci, którzy zaatakowali parę – powiedziała Anna Filar z kwidzyńskiej policji.

Poszkodowani to 33-letnia kobieta oraz 38-letni mężczyzna, pracujący jako policjant.

- Funkcjonariusz nie był na służbie, ale sprawcy go znali. Wiedzieli, kim jest z zawodu – zaznaczyła Filar.

Para trafiła do szpitala w Kwidzynie. Po opatrzeniu zostali wypisani. Lekarze stwierdzili, iż w efekcie napaści kobieta doznała ogólnych potłuczeń na całym ciele, a mężczyzna, który został bardziej poszkodowany – m.in. licznych otarć naskórka na całym ciele oraz licznych ran tłuczonych głowy, których opatrzenie wymagało założenia 11 szwów.

Funkcjonariusze ustalają powód scysji, która przerodziła się w napaść. Zatrzymali już dwóch sprawców - to bracia. - Trwają czynności zmierzające do zatrzymania trzeciego mężczyzny. 23-latek jest znany policji. Jego zatrzymanie to kwestia czasu – dodała Filar.

Dwaj zatrzymani bracia (mają 17 i 19 lat) zostali już przesłuchani.- Jeden z nich usłyszał sześć zarzutów, a drugi dziesięć. Wszystkie dotyczą naruszenia nietykalności osobistej, gróźb karalnych oraz znieważenia. Zarzutów jest tak dużo, bo mężczyźni atakowali również policjantów, którzy przyjechali do nich na interwencję - dodaje Filar.

Policjanci chcą zwrócić się do Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie z prośbą o skierowanie do sądu wniosku o ich tymczasowe aresztowanie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp/jb / Źródło: PAP /TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: archiwum

Pozostałe wiadomości