Łódka się przewróciła, wędkarz zniknął pod wodą

Pomorze

Poszukiwania trwały do zmrokutvn24
wideo 2/4

W czwartek do późnego wieczora trwały poszukiwania mężczyzny, którego łódka przewróciła się na jeziorze Chłop w Zachodniopomorskiem. Akcja została wznowiona w piątek rano.

W czwartek o godzinie 18:07 na telefon alarmowy przyszła informacja, że na jeziorze Chłop (powiat pyrzycki, Pojezierze Myśliborskie) w okolicy miejscowości Lipiany wędkarz wpadł do wody. Jego łódź miała się wywrócić. Świadkowie nie widzieli, by wypłynął.

- Potwierdzam, że na jeziorze Chłop w okolicy Lipian prowadzona jest akcja ratownicza. Wywróciła się łódka, poszukujemy mężczyzny. Na miejscu pracuje policja, straż pożarna oraz płetwonurkowie ze Szczecina – przekazała w czwartek wieczorem mł. asp. Marcelina Pałaszewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach.

- Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej plus dwie łódki. Są nurkowie. Koncentrujemy się na części jeziora od strony Głazowa - informował wieczorem kpt. Jacek Burda z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach.

Poszukiwania zostały przerwane po zmroku.

Jak poinformowała mł. asp. Pałaszewska, w piątek o godz. 9 wznowiono akcję poszukiwawczą. - Jest nurek, trzy łodzie i sonar - przekazała nam.

Wędkarz łowił na jeziorze ChłopMapy Google, tvn24.pl

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24