TVN24 | Pomorze

Nieproszony gość w kuchni, przerażeni domownicy

TVN24 | Pomorze

Autor:
gp
Źródło:
TVN24
Co robić, kiedy ukąsi nas żmija
Co robić, kiedy ukąsi nas żmijaTVN24 | tvn24
wideo 2/6
TVN24 | tvn24Co robić, kiedy ukąsi nas żmija

Gdy zobaczyli, kto odwiedził ich kuchnię, byli przerażeni. Gość nie chciał sam opuścić pomieszczenia, a domownicy nie zamierzali się nawet do niego zbliżać. Wezwali policjantów.

Z nietypową interwencją musieli się zmierzyć policjanci ze Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie), którzy zostali wezwani do jednego z domów w gminie Jedwabno. Dyżurny otrzymał telefon od zmartwionego mieszkańca, u którego w kuchni pojawił się nieproszony gość. Powiedział, że jest to najprawdopodobniej żmija zygzakowata. Dodał, że w domu są jego żona i córka, które bardzo się boją.

Żmija zygakowatastraż miejska

Uważajcie na żmije.

Trafiła do lasu

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zdecydowali, że żmiję należy schwytać, póki nie schowała się za meblami i wywieźć w miejsce dla niej bezpieczne, z dala od ludzi. Akcja była szybka, żmija nikogo nie ukąsiła. Jest już w lesie.

"Żmija zygzakowata jest stworzeniem pożytecznym, pełniącym ważną rolę w naturze". To jedyny jadowity wąż żyjący w Polsce. Budzi powszechny strach. Choć liczba ukąszeń przez nią jest niewielka, co roku wiele tych gadów ginie z rąk wystraszonych ludzi.

Żmija wpełzła do kuchni w jednym z domów w gminie Jedwabno

Autor:gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: straż miejska

Pozostałe wiadomości