TVN24 | Pomorze

"Złapaliśmy maluchy na zabawie i nagraliśmy naszych sympatycznych sąsiadów"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Bawiące się liski złapane w fotopułapkęZachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze
wideo 2/18
Zachodniopomorskie Towarzystwo PrzyrodniczeBawiące się liski złapane w fotopułapkę

Lisica jest bardzo ostrożna, ale młode liski wychodzą poleżeć na słońcu, pobawić się ze sobą. Postawiliśmy więc fotopułapkę i się udało. Złapaliśmy maluchy na zabawie - mówi Marcin Grzegorzek z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

W Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie (woj. zachodniopomorskie) można zobaczyć żubry i rysie. Czasami pojawiają się jednak i mniejsi sąsiedzi. Jeden z pracowników zauważył młode liski.

- Kolega rano wyszedł, zobaczył liski i postawił fotopułapkę - opowiada Marcin Grzegorzek z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego, które prowadzi zagrodę.

Jak mówi, lisica jest bardzo ostrożna, ale młode lubią wychodzić same. I udało się. Ukryta kamera zarejestrowała bawiące się maluchy.

- Udało się złapać sympatyczne sąsiedztwo - mówi Grzegorzek.

Ochrona i nauka

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze zajmuje się czynną ochroną dzikich żubrów na terenie województwa zachodniopomorskiego. Właśnie dlatego powstała Dzika Zagroda, którą prowadzą w Jabłonowie.

- Dzika zagroda to miejsce, gdzie hodujemy żubry i rysie. Celem jest ich ochrona. Zwierzęta, które się tutaj urodzą, są wypuszczane na wolność - tłumaczy Grzegorzek.

Dodaje, że drugim celem zagrody jest edukacja. - Każdy może tutaj przyjść zobaczyć te zwierzęta, posłuchać przewodnika i czegoś się nauczyć o tych zwierzętach - mówi.

Dzika Zagroda jest w Jabłonowie

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze