"W nocy wtargnął do komendy policji i próbował ją podpalić". 28-latka obezwładnili funkcjonariusze

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Do zdarzenia doszło w InowrocławiuGoogle Earth/tvn24.pl
wideo 2/6
Google Earth/tvn24.plNie żyje miesięczna dziewczynka z Inowrocławia

28-latek wtargnął w nocy do budynku komendy policji w Inowrocławiu (Kujawsko-Pomorskie). Uszkodził drzwi wejściowe i próbował podłożyć ogień. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. - 28-latek wtargnął do holu Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu po drugiej w nocy. Uszkodził drzwi wejściowe, a później podszedł pod okno dyżurnego i polał jakąś cieczą krzesło oraz ściany. Chwilę później postanowił to podpalić - przekazała asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowa KPP w Inowrocławiu. Ogniem zajęły się krzesła, ściana i okno dyżurnego. - Sprawca został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany. To znany policji mężczyzna. Był wcześniej zatrzymywany w sprawach kryminalnych - dodała Drobniecka.

Nie jest znany motyw

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a ogień udało się dość szybko ugasić.

- Gromadzimy materiał dowodowy w tej sprawie. Trudno w tej chwili wskazać, jaki był motyw sprawcy. Najprawdopodobniej śledztwo będzie zmierzało w kierunku przedstawienia zarzutu stworzenia zagrożenia spowodowania pożaru. W tej chwili nie można jednak tego jeszcze przesądzić - dodała oficer prasowa.

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps