Włożył węża do kosmetyczki i powiesił na rynnie

Pomorze

Wąż upchnięty był w kosmetyczceStraż Miejska w Inowrocławiu
wideo 2/4

Ktoś porzucił egzotycznego węża. Zamknął go w małej kosmetyczce i powiesił w papierowej torbie na rynnie. Gadem zaopiekowali się miejscy strażnicy, a sprawa trafiła na policję.

Straż Miejska w Inowrocławiu poinformowała we wtorek o niecodziennej interwencji. "Dzisiaj dyżurny otrzymał nietypowe zgłoszenie w sprawie wyrzuconej kosmetyczki, w której znajdował się wąż" – napisali na swoim portalu społecznościowym.

Wąż wepchnięty był do niewielkiej, plastykowej saszetki, ta leżała w papierowej torbie, która zawieszona była na rynnie przy skrzyżowaniu ulic Dubienka i Dworcowej. Kosmetyczkę zauważyli pracownicy miejskiej spółki porządkujący teren zielony.

Strażnicy zabrali węża do schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Toruńskiej. "Jest to gatunek węża egzotycznego, niejadowitego" – przekazali funkcjonariusze.

Jak zauważyli, porzucony przez nieodpowiedzialnego właściciela gad prawdopodobnie nie przetrwałoby na zewnątrz w naszych warunkach atmosferycznych. "Sprawa została przekazana do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu w celu wyjaśnienia sprawy w kierunku porzucenia i znęcania się nad zwierzęciem" – poinformowali strażnicy.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska w Inowrocławiu