Incydent przed spotkaniem z Anną Grodzką. "To prawdopodobnie kibice Arki Gdynia"

Pomorze

tvn24Incydent przed spotkaniem z Anną Grodzką

Spotkanie Forum Kobiet Pomorza z udziałem posłanki Ruchu Palikota, które miało odbyć się w Gdyni zostało zakłócone przez grupę zamaskowanych osób. Rzucając petardy próbowali zakłócić konferencję. Interweniowała policja.

Organizatorem spotkania jest Robert Biedroń, a gościem specjalnym posłanka Anna Grodzka.

- Tuż przed rozpoczęciem spotkania zaplanowanego na godz. 16.00 przed budynkiem, w którym odbywa się II Forum Kobiet Pomorza pojawiła sie grupa kilkudziesięciu osób. Wyglądało na to, że to kibice Arki Gdynia - mówi Olga Długokęcka, reporterka TVN24. - Byli głośni i wulgarni. Poleciały petardy - dodaje.

Zamaskowane osoby klrzyczały m.in. "raz sierpem, raz łotem w czerwoną hołotę" oraz "kto nie skacze, ten z pedałem".

Interweniowała policja

Jak powiedział Robert Biedroń, na widok tych osób Anna Grodzka nie zdecydowała się wejść do budynku, w którym odbywa się forum. Na miejsce została wezwana policja.

- Musieliśmy interweniować, ponieważ grupa ponad dwudziestu osób zakłócała tam spokój. Policjanci sprawdzili ich tożsamość, jedna osoba została zatrzymana w celu potwierdzenia danych. Na miejscu został patrol, który pilnuje, by nie dochodziło do podobnych incydentów - mów asp. sztab. Sławomir Guz z gdyńskiej policji.

- Osoby, które zakłóciły konferencję to najprawdopodobniej kibice Arki Gdynia – dodaje.

- To nie pierwsza taka sytuacja. Najlepiej było by z nimi porozmawiać, ale to wcale nie jest takie łatwe - komentowała po całym zajściu Grodzka.

Autor: ws/par / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | TVN24