Z przychodni skradziono szczepionki. Minister ostrzega: nie kupujcie na czarnym rynku

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24/PAP
Podejrzanego o kradzież szczepionek zatrzymanotvn24
wideo 2/9
tvn24Podejrzanego o kradzież szczepionek zatrzymano

Podczas włamania do przychodni zdrowia w gminie Iłowo-Osada skradziono trzy fiolki szczepionki przeciwko COVID-19 – poinformowała w środę warmińsko-mazurska policja. Minister zdrowia ostrzega: nie kupujcie szczepionek z niesprawdzonego źródła.

W środę przed godz. 8 policja dostała zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do przychodni zdrowia w gminie Iłowo-Osada. - Skradzione zostały między innymi trzy ampułki, czyli 18 dawek szczepionki przeciw COVID-19 – poinformowała media sierżant sztabowy Justyna Nowicka z działdowskiej policji.

Według niej najprawdopodobniej sprawcy weszli do przychodni przez okno. Jak dodała, według wstępnych ustaleń, poza szczepionkami skradziono także inne medykamenty, ale - jak zaznaczyła - na miejscu pracuje jeszcze grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki, którzy ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE NA TVN24 GO

Po godz. 14 Nowicka poinformowała, że policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzież z ośrodka zdrowia. - Do zatrzymania doszło dosłownie przed chwilą. Na razie nie jesteśmy w stanie podać bliższych informacji – powiedziała dziennikarzom funkcjonariuszka działdowskiej policji.

Niedzielski: nie kupujcie szczepionek na czarnym rynku27.01 | Podczas włamania do przychodni zdrowia w gminie Iłowo-Osada skradziono trzy fiolki szczepionki przeciw COVID-19 - poinformowała w środę warmińsko-mazurska policja. Policja szuka sprawców, a minister zdrowia ostrzega: nie kupujcie szczepionek z niesprawdzonego źródła.tvn24

Minister ostrzega

- Boję się tego, że pojawią się pewne oferty szczepionek na czarnym rynku, które będą bazowały na tym, że dokonują się akty kradzieży – powiedział podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Przede wszystkim apeluję do państwa, żeby nie kupować takich szczepionek z nieznanych źródeł. Obrót szczepionkami w kraju realizowany jest tylko za pośrednictwem Agencji Rezerw Materiałowych. Kupowanie szczepionki na tak zwanym czarnym rynku to ogromne ryzyko – dodał minister.

Informację o włamaniu podało jako pierwsze radio RMF FM.

SPRAWDŹ >> Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19? Gdzie jest twój punkt szczepień?

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24