Slalomem po wąskiej drodze. Pijanego kierowcę tira zatrzymali inni kierowcy. Policja: miał 2,5 promila

Autor:
eŁKa/pm
Źródło:
TVN24 Pomorze
Kierowca wielokrotnie tracił panowanie nad pojazdem
Kierowca wielokrotnie tracił panowanie nad pojazdem
wideo 2/12
Kierowca wielokrotnie tracił panowanie nad pojazdem

Policja chwali mieszkańców Iławy (województwo warmińsko-mazurskie) za pomoc w zatrzymaniu pijanego kierowcy ciężarówki, który przynajmniej kilka razy był o włos od spowodowania wypadku. Funkcjonariusze opublikowanie nagranie z zapisem szaleńczej jazdy. Ku przestrodze.

- Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że drogą Kisielice - Iława zespołem pojazdów jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący - opowiada nam asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Zespół pojazdów to ciężarówka z naczepą.

Zgłaszający dodał, że kierowca kilkunastotonowego samochodu, jadąc drogą krajową nr 16, wielokrotnie przekraczał oś jezdni i zjeżdżał na pobocze, stwarzając realne zagrożenie. Droga ta jest wąska i, co widać na filmie opublikowanym ku przestrodze przez policję, nie nie pasów awaryjnych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Nasza wspólna sprawa"

- Kiedy policjanci pojechali we wskazanym kierunku okazało się, że świadkowie ujęli już kierującego i zabrali mu kluczyki - przekazuje asp. Kwiatkowska. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Alkomat wskazał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca to mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut jazdy pod wpływem alkoholu. Pojazd wraz z ładunkiem został przekazany właścicielowi.

Asp. Kwiatkowska chwali zachowanie kierowców, którzy zatrzymali nietrzeźwego uczestnika ruchu. - Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa. Jeden, nawet anonimowy telefon pod numer alarmowy lub uniemożliwienie dalszej drogi nietrzeźwemu kierowcy, może mieć rzeczywisty wpływ na to, że czyjeś zdrowie lub nawet życie zostanie uchronione - mówi policjantka.

Autor:eŁKa/pm

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Iławie

Pozostałe wiadomości