Nowy "foczy pacjent". To Chłapek

TVN24

Nowy "foczy pacjent" w Stacji MorskiejArchiwum prywatne Stacji Morskiej
wideo 2/3

Sezon rehabilitacyjny w fokarium rozpoczyna się na przełomie kwietnia i maja. To wtedy najwięcej młodych fok trafia pod opiekę pracowników. Czasami jednak sezon się przedłuża. - Tegoroczna jesień nas zaskakuje. Znaleziony w czwartek Chłapek to już nasz drugi foczy pacjent - mówi Natalia Makałowska-Kur z zespołu opiekunów Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry.

Fokę szarą znaleziono w czwartek w Chłapowie (woj. pomorskie) - stąd też imię Chłapek.

- W tej chwili rokowania odnośnie jego stanu zdrowia są ostrożne. Jest osłabiony, nie waży zbyt dużo jak na tę porę roku. Teraz musi dużo odpoczywać, przez pierwsze dni jest karmiony zupą rybną - mówi Natalia Makałowska-Kur z zespołu opiekunów Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu.

Mimo tego, że sezon rehabilitacyjny się kończy, Chłapek jest już drugą foką uratowaną w tym tygodniu. W poniedziałek na plaży w Helu znaleziono młode zwierzę. Malec w dniu znalezienia miał niedowagę i był osłabiony. Jak poinformowali pracownicy, jego stan jest już znacznie lepszy.

- Z każdym dniem czuje się lepiej. Jest coraz bardziej aktywny i zaczął samodzielnie jeść ryby. Jeszcze będziemy musieli popracować nad jego masą ciała, ale jesteśmy dobrej myśli - podsumowuje Makałowska-Kur.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/mś / Źródło: tvn24