Grzegorz Ciechowski trafił na monety

TVN24

Łukasz Kąkolewski | TVN 24 PomorzeGrzegorz Ciechowski na srebrnych monetach

Srebrne monety z podobizną znanego muzyka Grzegorza Ciechowskiego - to właśnie na nie czekali kolekcjonerzy i miłośnicy jego muzyki. W oddziałach Narodowego Banku Polskiego właśnie zaczęla się sprzedaż monet z edycji gwiazd polskiej muzyki rockowej.

Dwie srebrne monety, jedna okrągła, druga kwadratowa - obie łączy Grzegorz Ciechowski. W czwartek rano Narodowy Bank Polski zaczął sprzedaż monet z podobizną znanego muzyka. To już piąta edycja " Historii Polskiej Muzyki Rozrywkowej".

Dwie srebrne monety

- To monety o nominale 10 zł. Na rewersie okrągłej jest stylizowany portret Ciechowskiego, a na awersie klawisze fortepianu. Z kolei na kwadratowej widać okładkę płyty "Obywatel świata" i samego artystę - opowiada Bożena Wis, główny specjalista NBP w Gdańsku.

Tym razem przed NBP nie było takich kolejek, jak w maju, kiedy można było kupić monety z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Być może było to spowodowane wysokimi cenami. Za okrągłą monetę trzeba było zapłacić 89 zł, a za kwadratową 99 zł.

Dwie srebrne monety z podobizną Grzegorza Ciechowskiego
TVN 24 Pomorze

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa / Źródło: TVN 24 Pomorze