TVN24 | Pomorze

Gasili halę magazynową, gdy dostali zgłoszenie o kolejnym pożarze, tym razem tartaku

TVN24 | Pomorze

Autor:
mp,eŁKa/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Dwa pożary w okolicy Gryfina tej samej nocy
Dwa pożary w okolicy Gryfina tej samej nocytvn24
wideo 2/10
tvn24Dwa pożary w okolicy Gryfina tej samej nocy

W nocy z soboty na niedzielę w okolicach Gryfina (Zachodniopomorskie) wybuchły dwa duże pożary. Płonęły hala magazynowa i tartak. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

– W sobotnią noc w Gardnie zapaliła się hala magazynowa. Z kolei w Starych Łysogórkach płonął tartak – poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie kapitan Tomasz Kubiak.

W miejscowości Gardno doszło do pożaru hali o wielkości około 20 metrów na 30. Kiedy strażacy dojechali na miejsce pożarem objęta była połowa hali. Ratownicy mieli jednak problem z dostaniem się do środka i ogień rozprzestrzenił się na cały budynek. Na miejscu występowało bardzo silne zadymienie.

Pożar hali w miejscowości GardnoTVN24

Pożar hali w miejscowości Gardno wybuchł przed godz. 23 w sobotę. – Rozprzestrzenił się poddaszem i objął całą halę. Dach zawalił się do środka budynku. Do gaszenia pożaru zadysponowano 12 zastępów straży pożarnej – podał Kubiak.

Już po północy doszło do kolejnego dużego pożaru w tym samym powiecie. W miejscowości Stare Łysogórki zapalił się tartak. Tam - jak poinformował kpt. Kubiak - z ogniem walczyło 16 strażackich zastępów. Konieczne było także ściągnięcie cysterny z Gorzowa Wielkopolskiego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

– W obu pożarach nie ma osób poszkodowanych – uspokaja rzecznik.

Trwa szacowanie strat. Przyczyny pojawienia się ognia ustalać będą biegli z zakresu pożarnictwa.

Autor:mp,eŁKa/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości