Policja: sprzedawali cukier przemysłowy jako spożywczy. 13 zatrzymanych

TVN24

Policja zatrzymała 13 osóbCBŚP
wideo 2/7

Policja rozbiła grupę, która miała sprzedawać cukier przemysłowy jako spożywczy. Ta działalność pozwoliła im wyłudzić kilka milionów złotych. Zarzuty postawiono 13 osobom osobom, część z nich aresztowano.

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o zatrzymaniu 13 osób, które związanych miało być z grupą przestępczą, która dokonywała oszustw, polegających na kupnie cukru przemysłowego i sprzedaży jako spożywczego.

Jak czytamy w komunikacje CBŚP do procederu miało dochodzić przez kilka lat, a wyłudzonych miało zostać nawet kilka milionów złotych, dzięki czemu osoby kierujące grupą mogły pozwolić sobie na luksusowe życie.

Cukier przemysłowy jak spożywczy

Oszustwo polegało na zakupie znacznie tańszego, gorszego jakościowo cukru przemysłowego, a potem jego sprzedaży jako pełnowartościowego produktu spożywczego.

Jak podaje CBŚP, wykorzystując wiele firm twórcy tego procederu tworzyli fikcyjną dokumentację, która miałą dowodzić wykorzystania cukru przemysłowego do produkcji np. spirytusu czy syropu. Dzięki temu przez kilka lat pozostali bezkarni.

Podmioty gospodarcze wykorzystane do przestępczej działalności zarejestrowane były w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i mazowieckim. CBŚP informuje, że przeszukano prawie 50 lokacji, w tym mieszkania, biura rachunkowe oraz siedziby firm.

13 osób z zarzutami, pięć w areszcie

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Krajowa. Śledczy postawili wszystkim zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a trzem kierowania tą grupą. Ponadto dziewięciu odpowie za pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw. Sąd zdecydował się zastosować areszt wobec pięciu z zatrzymanych.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/b / Źródło: TVN24 Pomorze