Ruszył proces byłego szefa sztabu dywizji. Miał proponować seks 14-latce

Pomorze

Robert O. miał składać 14-latce propozycje seksualne tvn24
wideo 2/4

Ruszył proces byłego szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu Roberta O. Mężczyzna jest oskarżony o składanie propozycji seksualnych 14-latce. Sąd wyłączył jawność przebiegu rozprawy.

Proces ruszył w Sądzie Rejonowym w Grudziądzu. Przedstawiciele mediów nie mogli uczestniczyć w rozprawie, gdyż przewodnicząca składu sędziowskiego zadecydowała o wyłączeniu jawności procesu.

W czerwcu akt oskarżenia w tej sprawie skierował do sądu w Grudziądzu wydział do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Wynika z niego, że mężczyzna przez internet składał propozycje seksualne dziewczynie, którą uważał za nieletnią.

W rzeczywistości kontaktował się z osobą dorosłą, co pozwoliło na umówienia spotkania i jego zatrzymanie. Robert O. jest oskarżony o usiłowanie złożenia propozycji obcowania płciowego osobie poniżej lat 15.

Nie przyznaje się do winy

Za ten czyn grozi kara do 3 lat więzienia. Wojskowy nie przyznaje się do winy. Mężczyzna został zatrzymany w lipcu 2017 roku, gdy przybył na wcześniej umówione miejsce spotkania niedaleko mostu na Wiśle w Grudziądzu.

Później wobec podejrzanego Roberta O. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tys. zł, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru przełożonego wojskowego.

W lipcu 2017 roku - od razu po tych wydarzeniach - MON opublikował komunikat, w którym poinformował, że płk Robert O., szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu, na mocy decyzji ministra obrony narodowej został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej. W komunikacie tym nie ma podanych przyczyn zdymisjonowania oficera.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24