Pomorze

Na przejeździe dla rowerów potrącił 11-latkę. Stracił prawo jazdy, sprawa trafi do sądu

Pomorze

Potrącił 11-letnią rowerzystkę
Potrącił 11-letnią rowerzystkę Policja Kujawsko-pomorska
wideo 2/4

Dziewczynka zwolniła przed przejazdem dla rowerów i rozejrzała się. Kiedy jeden z kierowców się zatrzymał, ruszyła. Nagle z lewej strony stojącego auta wyjechało inne i uderzyło w 11-latkę. Rowerzystka trafiła do szpitala.

Wszystko działo się we wtorek przy ulicy Focha w Grudziądzu, na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Policja opublikowała nagranie.

Na filmie widać, jak 11-latka jadąca rowerem zwolniła przed wjazdem na jezdnię. Dopiero kiedy jeden z samochodów się zatrzymał, ona ruszyła. Nagle z lewej strony stojącego auta wyjechał kierowca renault i uderzył w dziewczynkę.

Piesi od razu udzielili pomocy poszkodowanej. 11-latka została przewieziona do szpitala. Z informacji, jakie otrzymała policja, nie miała poważnych obrażeń.

66-letni kierowca był trzeźwy.

- Na miejscu policjanci wykonali szkic, oględziny miejsca oraz pojazdu. Ustalono świadków zdarzenia oraz zabezpieczono do sprawy nagranie z monitoringu - mówi asp. szt. Jacek Jeleniewski z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Po analizie zebranego materiału funkcjonariusze zatrzymali 66-latkowi prawo jazdy. Policja ustala teraz dokładne okoliczności zdarzenia. Sprawa trafi do sądu.

To szczególnie niebezpieczne miejsce

Jak informują policjanci, przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na ulicy Focha w Grudziądzu to niebezpieczne miejsce.

- Kierowcy korzystający z dwóch pasów ruchu do jazdy w jednym kierunku nie zawsze stosują się do podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się przy przejeżdżaniu miejsc wyznaczonych dla pieszych oraz rowerzystów - mówi Jeleniewski.

Jak widać na nagraniu, jeden z kierowców ustąpił pierwszeństwa 11-latce. Mimo to kierowca renault się nie zatrzymał. - Jest to niedopuszczalne zachowanie - podsumowuje policjant.

Policyjne statystyki pokazują, że w 2017 roku na przejściach dla pieszych doszło do 4322 wypadków, w których zginęło 267 osób, a 4309 zostało rannych.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Kujawsko-pomorska

Pozostałe wiadomości