TVN24 | Pomorze

Daniele w Grudziądzu. "Straty sięgają kilku tysięcy złotych"

TVN24 | Pomorze

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Daniele w Grudziądzu. Pojawiły się w parku miejskim
Daniele w Grudziądzu. Pojawiły się w parku miejskim
wideo 2/5
MORiW Grudziądz

Daniele zadomowiły się w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie). Zwierzęta w mgnieniu oka zjadają rabaty kwiatów. Urzędnicy rozkładają ręce i liczą straty w tysiącach złotych.

Po analizie materiału wideo z miejskiego monitoringu, udało się ustalić, kto stoi za zniszczeniami kwiatowych rabat w parku miejskim przy ul. Hallera w Grudziądzu.

- Daniele pojawiają się wczesną wiosną, gdy wyczuwają pędy roślin, obgryzając je jak tylko wyjdą z ziemi. Szczególnie boleśnie ich obecność odczuliśmy ostatnio w parku miejskim przy ulicy Hallera. To centrum miasta, ale połączone z lasami miejskimi. W szczególności niszczą nasze jednoroczne nasadzenia w parku, który jest obiektem zabytkowym - mówi nam Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.

Urzędnicy liczą straty

Urzędnicy mają spory ból głowy, bo straty wyrządzone przez zwierzęta sięgają kilku tysięcy złotych.

- Daniele zjadły bardzo dużą liczbę kwiatów. Straty sięgają kilku tysięcy złotych. Materiał roślinny nie jest tani, a do tego należy doliczyć pracę pracowników, którzy te rośliny posadzili. To, czego nie lubią, połamały i podeptały, więc straty są naprawdę dotkliwe dla miasta - zaznacza Piwowarska.

Czytaj też: Kraków. Dzik wbiegł do salonu kosmetycznego i zdemolował pomieszczenie

W 2016 roku dokonano pierwszego odłowu danieli. Urzędnicy tłumaczyli wtedy, że zwierzęta stwarzały zagrożenie dla siebie i kierowców. Co roku kilkadziesiąt sztuk tych zwierząt jest odławianych i wywożonych w Bory Tucholskie

Daniele w GrudziądzuMORiW Grudziądz/Facebook
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: MORiW Grudziądz/Facebook

Pozostałe wiadomości