Grom, rakiety i torpedy: ruszają targi militarne

www.baltmilitary.pl | mat.prasoweTargi militarne w Gdańsku

Sprzęt militarny będzie można zobaczyć w ramach Bałtyckich Targów Militarnych, które startują w środę w Gdańsku. Do tego pokazy odbicia zakładników przez Grom i ratowania rozbitków przy użyciu śmigłowca "Anakonda".

- To jedyna impreza targowa w kraju o charakterze morsko-militarnym – informuje Iwona Wolszczak z Międzynarodowych Targów Gdańskich. - W tym roku podczas imprezy wystawiać się będzie 120 wystawców z kraju i za granicy - dodaje.

Targi otworzy Minister Obrony

Wśród wystawców pojawią się m.in. antyterroryści, Marynarka Wojenna, Straż Pożarna i Grom. Każda z jednostek przygotowała specjalne pokazy swojego sprzętu i umiejętności. Targi otworzy Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak.

„Anakonda” podejmie rozbitków

Jednym z wystawców jest Marynarka Wojenna, która przygotowała specjalne atrakcje na czas imprezy. W trakcie trwania targów w basenie Prezydenta w Gdyni (między 10.00-12.00 i 12.00 i 13.00-16.00) będzie można zobaczyć i wejść na pokład na okrętu transportowo-minowego ORP „Lublin”, niszczyciela min ORP „Flaming” i okrętu hydrograficznego ORP „Arctowski”.

W czwartek między 18.00, a 19.00 śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej „Anakonda” zaprezentuje techniki podejmowania rozbitków z wody.

W tych samych czasie zaprezentuje się okręt rakietowy ORP „Orkan”, który wejdzie do portu (basen Prezydenta) w alarmie bojowym.

Grom odbije zakładników

Jednostka specjalna Grom przygotowała w środę specjalny dynamiczny pokaz abordażu statku w ruchu na Zatoce Gdańskiej w celu odbicia zakładników. Pokaz odbędzie w Porcie Gdańskim, na Nabrzeżu Zbożowym przy promie Wisłoujście o godz. 15.30.

Balt Military Expo odbędą się po raz pierwszy w Nowym Centrum Targowo-Kongresowym Amber Expo przy ulicy Żaglowej 11, tuż przy stadionie Arena Gdańsk.

Targi trwać będą od środy do piątku.

Autor: aja/par / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: www.baltmilitary.pl | mat.prasowe

Pozostałe wiadomości