Kierowca ciężarówki wjechał w drzewo. Chciał uniknąć zderzenia z przyczepką reklamową, którą zdmuchnął wiatr

Autor:
tm//rzw
Źródło:
PAP
Grabowo Kościerskie - Nowa Karczma. Wiatr zdmuchnął na przeciwległy pas przyczepkę reklamową. Kierowca ciężarówka wjechał w drzewo (materiał z 2.04.2022)
Grabowo Kościerskie - Nowa Karczma. Wiatr zdmuchnął na przeciwległy pas przyczepkę reklamową. Kierowca ciężarówka wjechał w drzewo (materiał z 2.04.2022)
wideo 2/6
Grabowo Kościerskie - Nowa Karczma. Wiatr zdmuchnął na przeciwległy pas przyczepkę reklamową. Kierowca ciężarówka wjechał w drzewo

Groźnie wyglądający wypadek na trasie między Grabowem Kościerskim a Nową Karczmą (Pomorskie). Przyczepka reklamowa na skutek silnego wiatru odczepiła się od auta i zjechała na przeciwległy pas, wprost pod koła nadjeżdżającej ciężarówki - wstępnie ustalili policjanci. 40-letni kierowca samochodu ciężarowego, chcąc uniknąć zderzenia, odbił w prawo i uderzył w drzewo. Kabina pojazdu została zmiażdżona, mężczyzna trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 8 na drodze wojewódzkiej nr 224, na trasie Grabowo Kościerskie - Nowa Karczma. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że od samochodu, którym kierował 56-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, odczepiła się przyczepka reklamowa – poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie aspirant sztabowy Piotr Kwidziński.

Kierowca ciężarówki chciał ominąć przeszkodę. Uderzył w drzewoOSP Grabowo Kościerskie

Kierowca ciężarówki trafił do szpitala

Policjant dodał, że reklamą wypięła się wskutek silnego podmuchu wiatru, następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu, którym jechał samochód ciężarowy. Jego kierowca, 40-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, "chcąc uniknąć zderzenia, skręcił w prawo i uderzył w drzewo" – powiedział Kwidziński.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ciężarówka odbiła w prawoOSP Grabowo Kościerskie

Kierowca z obrażeniami kończyn trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby.

Czytaj też: Autokar wjechał do rowu i się przewrócił. "Prawdopodobnie na skutek podmuchu wiatru"

Oprócz zespołu ratownictwa medycznego i policji, w akcji wzięli udział strażacy z OSP Grabowo Kościerskie, OSP Nowa Karczma oraz PSP Kościerzyna

Od auta odczepiła się przyczepka reklamowaOSP Grabowo Kościerskie

Autor:tm//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP Grabowo

Pozostałe wiadomości