W nocy nielegalnie przekroczyli granicę. Rosyjska rodzina chciała się dostać do Niemiec

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Przez zieloną granicę do Niemiec (wideo bez dźwięku)Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna
wideo 2/8
Warmińsko-Mazurska Straż GranicznaPrzez zieloną granicę do Niemiec (wideo bez dźwięku)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi poinformowali o zatrzymaniu rodziny, która przekroczyła granicę w miejscu niedozwolonym. Mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego chcieli dostać się do Niemiec. 

31 maja w nocy Placówka Straży Granicznej w Gołdapi została poinformowana przez swoich rosyjskich odpowiedników o tym, że zadziałały urządzenia sygnalizacyjne zamontowane na granicy. Detektory zaobserwowały ruch na przejściu granicznym w miejscu, gdzie nikogo nie powinno być.

Na "zieloną granicę" z obwodem kaliningradzkim skierowane zostały patrole oraz pojazd obserwacyjny wyposażony w kamerę na podczerwień. Szybko zaobserwowano trzy skradające się osoby. Od czasu do czasu chowały się w zaroślach lub wąwozach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Przez Polskę do Niemiec

- 54-letni mężczyzna, 40-letnia kobieta i 14-letni ich syn zostali zatrzymani. Jak przyznali, chcieli pojechać autobusem z Gołdapi w głąb kraju, następnie do Niemiec. Cel migracyjny potwierdzały też znalezione przy obcokrajowcach dokumenty osobiste – informuje kapitan Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Rosjanie złożyli wyjaśnienia w sprawie nielegalnego przekroczenia granicy i zawnioskowali o dobrowolne poddanie się karze. Na rodzinę nałożono karę czterech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres dwóch lat.

We wtorek rodzina została przekazana rosyjskim służbom.

Zatrzymany ojciec rodzinyWarmińsko-Mazurska Straż Graniczna

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna