Dwie kobiety i mężczyzna zatrzymani. "Zwabili 19- latkę do mieszkania, a następnie znęcali się nad nią"

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w Gdyni
Do zdarzenia doszło w GdyniGoogle Earth
wideo 2/3
Google EarthDo zdarzenia doszło w Gdyni

Funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę podejrzanych o znęcanie się nad 19-latką, którą mieli wcześniej zwabić do mieszkania. Poszkodowana sama zgłosiła się na policję, chociaż sprawcy mieli jej grozić, że "jeśli to zrobi, to ją zabiją". Kobiety trafiły do aresztu na trzy miesiące, a mężczyzna został objęty dozorem policji. Grozi im do pięciu lat więzienia.

19-latka zgłosiła się do komisariatu policji w Gdyni pod koniec ubiegłego tygodnia. - Poinformowała dyżurnego o tym, że została zwabiona do mieszkania swojej znajomej, gdzie była przetrzymywana i uniemożliwiono jej wyjście. Policjanci ustalili, że dwie kobiety w wieku 24 i 34 lat oraz 31-letni mężczyzna znęcali się nad pokrzywdzoną i ją bili. Ponadto kobiety zagroziły 19-latce, że ją zabiją jeśli zgłosi to na policję - przekazała podkom. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Nie ustalono, jak długo kobieta miała być przetrzymywana - prawdopodobnie została wypuszczona tego samego dnia.

Czytaj też: Zgłosiła, że syn może być w niebezpieczeństwie. "Zawieźli go do lasu, przywiązali do haka i ciągnęli za autem"

Podejrzanym grozi do pięciu lat więzienia

Policjanci zatrzymali sprawców i przewieźli ich do policyjnej celi. W niedzielę sąd postanowił o trzymiesięcznym areszcie dla 24- i 34-latki. 31-latek został natomiast objęty policyjnym dozorem.

- Za udział w pobiciu i naruszenie czynności ciała grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Ponadto kobiety dodatkowo odpowiedzą za znieważenie, naruszenie nietykalności oraz zmuszanie do określonego zachowania - podsumowała Grunert.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gdynia

Pozostałe wiadomości