Wyszedł na zakupy, zmarł w sklepie. Chorował na COVID-19

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Mieszkaniec Gdyni powinien być na kwarantannie, nie w sklepieKWP w Gdańsku
wideo 2/5
KWP w GdańskuMieszkaniec Gdyni powinien być na kwarantannie, nie w sklepie

63-letni mężczyzna zmarł w sklepie podczas robienia zakupów. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że chorował na COVID-19 i był objęty kwarantanną.

- W poniedziałek około 7 dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni Karwinach otrzymał zgłoszenie o zgonie mężczyzny w jednym ze sklepów – przekazuje nam podinspektor Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Śmierć mężczyzny potwierdziła ekipa karetki pogotowia, również wezwana na miejsce.

Okazało się, że to 63-letni mieszkaniec Gdyni. - Będąc w jednym z osiedlowych sklepów, nagle zasłabł i przewrócił się na podłogę – opisuje podinsp. Stęplewski. Jak przekazuje nam policjant, ustalono, że zmarły od 22 listopada miał przebywać w izolacji domowej w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

- Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Poinformowano Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni oraz przekazano dane osób, które miały bezpośredni kontakt ze zmarłym. Sklep został zamknięty na czas dezynfekcji – relacjonuje policjant.

Stęplewski zaapelował o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Zapowiedział także częstsze kontrole osób, które powinny przebywać na kwarantannie i częstsze legitymowanie osób w przestrzeni publicznej.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock