Pomorze

Dwie napaści seksualne jednego dnia. Policja szuka mężczyzny z nagrania monitoringu

Pomorze

Policjanci szukają mężczyzny z nagrania
Policjanci szukają mężczyzny z nagraniaPomorska Policja
wideo 2/4

Policjanci z komendy miejskiej w Gdyni poszukują mężczyzny, który w piątek około godziny 6 w Gdyni Oksywiu zaatakował kobietę. - Wizerunek osoby, która może mieć związek z tą sprawą został utrwalony na nagraniu z monitoringu - informują policjanci i proszą o pomoc w ustaleniu personaliów tej osoby.

Pani Lucyna 12 października wracała z pracy. Wyruszyła autobusem linii 150 z dworca na Wzgórzu św. Maksymiliana. Wysiadła na ulicy Godebskiego na Oksywiu. Do jej domu zostało tylko kilkaset metrów, kiedy zaatakował ją mężczyzna. Broniła się i krzyczała. W końcu wystraszyła napastnika, który uciekł.

Kiedy zgłosiła się na policję, dowiedziała się, że nie była tego dnia jedyną ofiarą.

- Policjanci z Gdyni prowadzą czynności w sprawie dwóch napaści seksualnych, do których doszło w piątek nad ranem w dwóch dzielnicach Gdyni. Jedna w Gdyni Chyloni, druga w Gdyni Oksywiu - mówił TVN24 kom. Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

- Nie wykluczamy, że oba te zdarzenia mogły być efektem działania tego samego sprawcy – przyznaje Kuśmierczyk, ale zaznacza, że na razie nie ma takiej pewności. Szczegółów spraw nie chce zdradzać ze względu na "dobro śledztwa".

Policja zabezpieczyła nagranie z autobusu, którym podejrzany prawdopodobnie jechał z kobietą. Widać na nim mężczyznę, który może mieć związek z napaścią. Poszukiwanego widać także na monitoringu z dworca w Sopocie.

Policja udostępniła film i zdjęcia i prosi o pomoc w ustaleniu danych mężczyzny.

Sprawcy napaści grozi 12 lat więzienia

Pani Lucyna, której udało obronić opowiedziała TVN24 jak wyglądał atak. Więcej na ten temat TUTAJ.

Według jej opisu mężczyzna był prawdopodobnie łysy, miał niewiele ponad 170 centymetrów wzrostu, bardzo jasną karnację. Charakterystyczną cechą była przerwa w lewej brwi.

Za napaść seksualną sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Pomorska Policja

Pozostałe wiadomości