"Wyszła pomóc poszkodowanym w wypadku, w tym momencie nietrzeźwy kierowca uderzył"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/pm/kwoj
Źródło:
TVN24
Do wypadku doszło na wysokości Gdyni WitominoGoogle Maps
wideo 2/5
Google MapsDo wypadku doszło na wysokości Gdyni Witomino

Zauważyła wypadek, od razu się zatrzymała. Kiedy udzielała pomocy poszkodowanym, uderzył w nią pijany mężczyzna. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala w Gdyni, gdzie na co dzień jest pielęgniarką. Sprawca miał promil alkoholu w organizmie.

Pani Anna jest pielęgniarką anestezjologiczną w szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Kiedy w nocy z 11 na 12 stycznia jechała obwodnicą Trójmiasta, na wysokości Witomina w Gdyni zauważyła wypadek. Zatrzymała się, żeby pomóc poszkodowanym.

- Zjechała na pobocze, zapaliła światła awaryjne. Wyszła pomóc poszkodowanym i w tym momencie nietrzeźwy kierowca uderzył w jej samochód, odbił się od niego i wjechał w kobietę - opisuje podinspektor Adam Gruźlewski z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Jak dodaje, kierowca miał jeden promil alkoholu w organizmie.

Kobieta trafiła do szpitala, w którym na co dzień pracuje. Jak poinformowała w sobotę Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Pomorskich Szpitali, pani Anna opuściła już placówkę.

"Na co dzień walczą o życie pacjentów, poza pracą również nie są obojętni"

Pomorskie Szpitale opisały historię pani Anny na jednym z portali społecznościowych.

"Pracownicy Szpitali Pomorskich na co dzień walczą o życie i zdrowie swoich pacjentów, ale poza miejscem pracy również nie są obojętni na ludzką krzywdę" - czytamy.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Źródło: TVN24

MAK/pm/kwoj