Okręty NATO wpłynęły do gdyńskiego portu. "Celem uzupełnienia zapasów"

Autor:
ng/
tam
Źródło:
PAP
Okręty NATO wpłynęły do gdyńskiego portu
Okręty NATO wpłynęły do gdyńskiego portuTVN24
wideo 2/2
okrety

Dwa okręty, będące częścią Stałego Zespołu Sił Morskich NATO - SNMG-1, w piątek rano wpłynęły do portu w Gdyni. Głównym celem wizyty duńskiej i holenderskiej fregaty jest uzupełnienie zapasów.

W godzinach porannych do gdyńskiego portu weszły fregaty należące do Stałego Zespołu Okrętów Państw NATO. Zacumowały przy Nabrzeżu Francuskim.

Pierwszą z nich była duńska fregata HDMS Esbern Snare (F342) typu Absalon, służąca w Królewskiej Marynarce Wojennej Danii. W służbie jest od 2005 roku i należy do regularnie wykorzystywanych jednostek Sojuszu, biorąc udział m.in. operacjach przeciwko piratom u wybrzeży Somalii oraz w Zatoce Gwinejskiej.

Jako druga do Gdyni wpłynęła holenderska fregata HNLMS Tromp (F803) typu De Zeven Provincien, w służbie od 2003 roku. W jej trakcie wielokrotnie brała udział w prowadzonych działaniach na rzecz bezpieczeństwa handlu morskiego i operacjach antypirackich na Oceanie Indyjskim.

Wizyta robocza, jednostki mają uzupełnić zapasy

SNMG-1 (Standing NATO Maritime Group One) to jedna ze stałych morskich sił natychmiastowej reakcji NATO, w której skład wchodzą wyselekcjonowane niszczyciele i fregaty państw członkowskich. Jej rolą jest zapewnienie NATO zdolności natychmiastowej reakcji operacyjnej.

Jak poinformowała kmdr ppor. Anna Sech, rzeczniczka prasowa 3. Flotylli Okrętów im. kmdr. Bolesława Romanowskiego, to standardowa wizyta robocza. - Jednostki wpłynęły do portu w Gdyni celem uzupełnienia zapasów - przekazała.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/ tam

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości