Pomorze

Gdańskie tramwaje objechały glob

Pomorze

www.gdansk.pl | Jerzy PinkasTramwaje i autobusy od początku Euro wyjeździły 40 tys

Ponad 40 tysięcy kilometrów pokonały dodatkowe tramwaje i autobusy w Gdańsku od początku Euro 2012. To tyle, ile wynosi długość równika.

- W pierwszym dniu meczowym na trasy wyjechało dodatkowo 45 składów tramwajowych i 80 autobusów, w drugim odpowiednio 54 i 68 – informujePiotr Kowalczuk z Zespołu Rzecznika Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego. - W godzinach szczytu normalnego funkcjonowania komunikacji miejskiej na trasy wyjeżdżają 223 autobusy i 102 składy tramwajowe. W sumie, dodatkowe tramwaje i autobusy uruchomione dotąd przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku przejechały ponad 40 tys. kilometrów.

Za bezpłatny przejazd komunikacją miejską w dni meczowe tych osób, które posiadają bilety na mecz, UEFA zapłaci 197,5 tys. euro. Więcej przystanków C2

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina, że bezpłatna linia autobusowa C2 (Port Lotniczy-Pętla Kochanowskiego przy stadionie) w dniu drugiego meczu zatrzymywała się na dodatkowych przystankach. 18 i 22 czerwca autobusy C2 również zatrzymają się w obie strony na przystankach: Port Lotniczy, Złota Karczma, Potokowa, Galeria Bałtycka, Legionów, Kościuszki/Kochanowskiego, Pętla Kochanowskiego.

Oprócz autobusów i tramwajów do dyspozycji kibiców pozostają pociągi SKM.

Bieżące informacje komunikacyjne można znaleźć na stronie www.ztm.gda.pl.

Autor: maz

Źródło zdjęcia głównego: www.gdansk.pl | Jerzy Pinkas

Pozostałe wiadomości