Zderzenie tramwajów w Gdańsku. Są poszkodowani

Autor:
mm
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Gdańsku
Do zdarzenia doszło w Gdańsku Google Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Gdańsku

W Gdańsku (woj. pomorskie) doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Jak przekazały służby, kilka osób zostało poszkodowanych. Zmieniono organizację ruchu, wprowadzono również autobusową komunikację zastępczą.

Na przystanku Cebertowicza na gdańskim Chełmie doszło do zderzenia dwóch tramwajów. "O zdarzeniu na gdańskim Chełmie zostaliśmy powiadomieni w poniedziałek ok. godz. 16:50" - przekazał PAP dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP kpt. Grzegorz Benkiewicz.

Wyjaśnił, że w wypadku są poszkodowani. "Wstępnie sześć, siedem osób uskarża się na dolegliwości, ale nie ma ciężko rannych" - dodał.

Przy przystanku Cebertowicza pracują strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Występują utrudnienia na al. Wincentego Witosa.

Zmieniona organizacji ruchu

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku podał, że z powodu zderzenia na przystanku Cebertowicza tramwaje linii: 2,3, 4, 6, 7 i 11 jadące w kierunku Lawendowego Wzgórza i Łostowice Świętokrzyska dojeżdżają do pętli Chełm Witosa i wracają. Tramwaje linii: 2, 4 i 11 jadące od Lawendowego Wzgórza jadą do pętli Łostowice Świętokrzyska. Natomiast tramwaje linii: 3, 6 i 7 jadące z pętli Łostowice Świętokrzyska jadą do przystanku Lawendowe Wzgórze.

Ponadto między przystankami Łostowice Świętokrzyska a Chełm Witosa kursuje autobusowa komunikacja zastępcza. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości