TVN24 | Pomorze

Zatrzymali pijanego kierowcę, okazało się, że to policjant. Został już zawieszony

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24, trojmiasto.pl
Do zdarzenia doszło w Gdańsku
Do zdarzenia doszło w GdańskuGoogle Maps
wideo 2/5
Google MapsDo zdarzenia doszło w gdańsku Wrzeszczu

Pijanego mężczyznę zatrzymali świadkowie, którzy zauważyli, że jedzie po drodze wężykiem. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, okazało się, że zatrzymany to funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Został już zawieszony, komendant wszczął też wobec mężczyzny postępowanie dyscyplinarne.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 8 rano na ulicy Sobieskiego w Gdańsku. Jadącego zygzakiem kierowcę zauważyli świadkowie, którzy od razu go zatrzymali. Wezwali też na miejsce policję.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Prokuratura: zatrzymany kierowca to policjant

- Zatrzymanym kierowcą okazał się funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku - poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dodała, że pierwsze badanie alkomatem wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. - Została mu też pobrana krew do badań, czekamy na wyniki - dodała prokurator.

Został zawieszony, komendant wszczął postępowanie dyscyplinarne

Informację skomentowała też w przesłanym do nas komunikacie podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

"Komendant Miejski Policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił policjanta w wykonywaniu obowiązków służbowych, wszczął postępowanie dyscyplinarne oraz wszczęta została procedura zwolnienia funkcjonariusza ze służby" - przekazała Ciska.

O sprawie jako pierwszy napisał portal trojmiasto.pl.

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24, trojmiasto.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości