TVN24 | Pomorze

Zabiła dziecko i przyjechała z nim do komisariatu. Prokuratura: była niepoczytalna

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
PAP
Prokuratura ma wyniki sekcji zwłok niemowlęcia
Prokuratura ma wyniki sekcji zwłok niemowlęciatvn24
wideo 2/5
tvn24Prokuratura ma wyniki sekcji zwłok niemowlęcia

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym kobiety, która przyznała się do zabójstwa swojego dziecka w ubiegłym roku w Gdańsku. 31-latka sama zgłosiła się na policję. Ciało dwumiesięcznej dziewczynki przywiozła wtedy ze sobą w samochodzie.

We wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk poinformowała, że Prokuratura Rejonowa Gdańsk - Śródmieście w Gdańsku zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa dwumiesięcznej dziewczynki. Do Sądu Okręgowego w Gdańsku został skierowany wniosek o umorzenie postępowania przygotowawczego i umieszczenie podejrzanej na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym.

Do zabójstwa doszło w połowie czerwca ubiegłego roku. Do jednego z komisariatów policji na terenie Gdańska zgłosiła się 31-latka i poinformowała, że pozbawiła życia swoje dziecko. - Jak się okazało, znajdowało się ono w samochodzie, którym przyjechała kobieta - przekazała Wawryniuk.

Dodała, że podjęto wówczas czynności reanimacyjne i wezwano karetkę pogotowia. Dwumiesięczna dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono jej zgon.

Prokurator Wawryniuk wskazała, że przyczyną śmierci dziecka było uduszenie gwałtowne poprzez zakrycie otworów oddechowych.

Biegli: kobieta wymaga dalszego leczenia

Zaraz po zabójstwie prokurator zarzucił kobiecie dokonanie zabójstwa dziecka w zamiarze bezpośrednim. Została ona poddana badaniom sądowo-psychiatrycznym.

- Biegli orzekli, że podejrzana w chwili zarzuconego jej czynu nie była w stanie rozpoznać jego znaczenia, jak też pokierować swoim postępowaniem z uwagi na chorobę psychiczną - poinformowała Wawryniuk.

Dodała, że biegli stwierdzili również, że podejrzana z uwagi na stan psychiczny wymaga dalszego leczenia w warunkach szpitala psychiatrycznego w celu zapobieżenia ponownemu popełnieniu czynu o znacznej społecznej szkodliwości.

Wniosek o umorzenie postępowania przygotowawczego i umieszczenie podejrzanej w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku na początku czerwca bieżącego roku. Kobieta wciąż przebywa w areszcie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości