Pobicie 58-latka transmitowali w sieci. Trzej podejrzani w areszcie

Pomorze

Aktualizacja:
Pobicie mężczyzny transmitowali w siecitvn24
wideo 2/2

Wtargnęli do mieszkania i jeden z nich brutalnie pobił 58-latka. Wszystko transmitowali w internecie. - Policjanci zabezpieczyli nagranie. Tego samego dnia po południu zatrzymali trzech mieszkańców Gdańska - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski z gdańskiej policji. Wszyscy trafili do aresztu.

Do pobicia doszło w Gdańsku. Na udostępnionym w sieci nagraniu widać, jak mężczyźni starają się wyważyć drzwi w mieszkaniu 58-latka. W końcu lokator je otwiera. Wtedy sprawcy wpadają do mieszkania i jeden z nich brutalnie bije poszkodowanego.

Sytuację nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na jednym z portali społecznościowych opisali sytuację i pokazali także nagranie, na którym sprawcy tłumaczą, dlaczego pobili sąsiada. "Należało mu się, bo zadzwonił na policję" - słychać na filmie.

Zgłoszenie o sprawie policja otrzymała w piątek rano.

- Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli to nagranie i zaczęli sprawdzać jego autentyczność oraz to, gdzie mogło dojść do tego zdarzenia - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jeszcze tego samego dnia po godzinie 15 kryminalni zatrzymali w Nowym Porcie w Gdańsku trzech mężczyzn w wieku 19, 23 i 29 lat.

- Dwóch z nich zastało zarejestrowanych na zabezpieczonym wcześniej nagraniu. Mężczyźni wstępnie przyznali się do winy - tłumaczy Chrzanowski.

Grozi im do 3 lat więzienia

Podejrzani usłyszeli zarzuty za pobicie i wtargnięcie do mieszkania.

Za pobicie grozi do trzech lat więzienia, a naruszenie miru domowego jest zagrożone karą więzienia do roku. Wszyscy podejrzani zostali tymczasowo, na trzy miesiące, aresztowani.

Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu telefony komórkowe oraz komputer, które zostaną przekazane do badań biegłemu.

58-latek nie zgłosił sprawcy na policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału sami dotarli do pokrzywdzonego i przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Mężczyn zatrzymno w piątekKMP Gdańsk

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/pm / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Ośrodek Monitorowania Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych