"Wsiadał do tira, w ręku miał butelkę wódki". Policja zatrzymała pijanego kierowcę

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24/PAP
Kierowca wsiadał do tira, w ręku miał butelkę wódkiKWP Gdańsk
wideo 2/6
KWP GdańskKierowca wsiadał do tira, w ręku miał butelkę wódki

Patrolujący ulice Gdańska policjanci zauważyli na stacji benzynowej kierowcę, który wsiadał do samochodu ciężarowego. W ręku trzymał butelkę wódki. Od razu podjechali do mężczyzny. Okazało się, że 53-latek miał ponad pół promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek na jednej ze stacji benzynowych w gdańskiej dzielnicy Rudniki. - Policjanci ruchu drogowego, którzy patrolowali ten rejon, zauważyli kierowcę tira, który wsiada do kabiny pojazdu, a w ręku trzyma butelkę wódki - opisuje starszy aspirant Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Dodaje, że do funkcjonariuszy podbiegł też świadek, który powiedział im, że od kierowcy czuć zapach alkoholu. Policjanci od razu podjęli interwencję.

Pijany kierowca tira niósł w ręku butelkę wódki KWP Gdańsk

Usłyszał zarzuty

- Ta kontrola wykazała, że 53-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego miał w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali pijanego kierowcę i przewieźli do policyjnego aresztu – informuje Kamińska.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód, którym kierował, został przekazany właścicielowi firmy, w której pracował 53-latek.

W sobotę mężczyzna usłyszał zarzuty za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Do zdarzenia doszło w gdańskiej dzielnicy Rudniki

Autor:MAK

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP Gdańsk