Lech Wałęsa spotka się z Kate i Williamem. "Wiem, o czym będę rozmawiał"

[object Object]
"Wiem o czym będę z nimi rozmawiał" Piotr Terlecki | TVN24 Pomorze
wideo 2/24

Para książęca odwiedzi Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku i spotka się z Lechem Wałęsą. - Od dawna byliśmy umówieni. Wszystko jest już chyba dopięte na ostatni guzik, żeby godnie ich tu przyjąć - mówi TVN24 były prezydent.

Para książęca przyjedzie do Gdańska już w najbliższy wtorek. Podczas wizyty Kate i William mają m.in. odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności.

Już wiadomo, że zwiedzą wystawę prezentującą historię Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W trakcie zwiedzania do Księcia i Księżnej Cambridge ma dołączyć były prezydent Lech Wałęsa.

- Od dawna byliśmy umówieni. Wszystko jest już chyba dopięte na ostatni guzik, żeby godnie ich tu przyjąć. Wiem już o czym będę z nimi rozmawiał, ale do tańca trzeba dwojga - powiedział TVN24 Lech Wałęsa.

Po wspólnym zwiedzaniu para książęca wraz z Wałęsą przejdzie przez historyczną Bramę Stoczni i złoży wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Potem ruszą w podróż do Warszawy.

Gdańsk już czeka

Para książęca zacznie wizytę na Wybrzeżu od Muzeum Stutthof w Sztutowie. Nie tylko zobaczą obozowe baraki, ale i spotkają się z byłymi więźniami. Po złożeniu kwiatów ruszą w drogę do Gdańska, gdzie mają się pojawić około godz. 15.

Brytyjscy goście zobaczą Dwór Artusa i przespacerują się w pobliżu Fontanny Neptuna. Wówczas będą mieli okazję zdegustować tradycyjne polskie pierogi i likier Goldwasser. Obejrzą również pokaz obrabiania bursztynu.

Kate i William odwiedzą też Teatr Szekspirowski, którego patronem jest Książę Walii.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/pm / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Pomorze | Piotr Terlecki

Raporty:
Pozostałe wiadomości