TVN24 | Pomorze

Prowadziła samochód po alkoholu, w środku było małe dziecko. Prokuratura: to policjantka

TVN24 | Pomorze

Autor:
est,
MAK/
tam
Źródło:
TVN24, Kontakt 24
Prowadziła samochód po alkoholu, w środku było małe dziecko
Prowadziła samochód po alkoholu, w środku było małe dzieckoTVN24
wideo 2/4
TVN24Prowadziła samochód po alkoholu, w środku było małe dziecko

Policjantka z Gdańska została zatrzymana, kiedy prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Jak informuje prokuratura, w aucie było też kilkuletnie dziecko. Komendant Miejski Policji w Gdańsku wszczął już postępowanie dyscyplinarne, a funkcjonariuszka została zawieszona w obowiązkach służbowych.

Pierwszą informację o nietrzeźwej policjantce otrzymaliśmy na Kontakt 24. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku potwierdziła nam, że kobieta została zatrzymana w poniedziałek w godzinach popołudniowych. - Podjęte zostały czynności, kobieta została zatrzymana. Badanie potwierdziło, że znajdowała się pod wpływem alkoholu, miała 0,7 promila - przekazała prokurator.

Dodała, że w samochodzie znajdowało się również kilkuletnie dziecko.

- Jak okazało się, kierującą była funkcjonariusz policji, ale w chwili zdarzenia była poza służbą - poinformowała Wawryniuk.

Postępowanie dyscyplinarne i procedura zwolnienia policjantki ze służby

Prokuratura prowadzi teraz postępowanie w kierunku artykułu 178a paragraf 1 Kodeksu karnego, czyli prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

- Natomiast oczywiście tu będzie rozważana również kwestia ewentualnie czynu z artykułu 160 paragraf 2 Kk w stosunku do tego dziecka, które znajdowało się w samochodzie, ale te decyzje dopiero będą podejmowane - dodała Wawryniuk.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, przesłała nam oświadczenie w tej sprawie. Wynika z niego, że Komendant Miejski Policji w Gdańsku zawiesił policjantkę w wykonywaniu obowiązków służbowych, a wobec funkcjonariuszki wszczęto procedurę zwolnienia ze służby.

Komendant Miejski Policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił policjantkę w wykonywaniu obowiązków służbowych, wszczął również postępowanie dyscyplinarne, a także wszczęta została procedura zwolnienia funkcjonariuszki ze służby.

Autor:est, MAK/ tam

Źródło: TVN24, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości