Policjanci na służbie byli nietrzeźwi. "To zachowanie stoi w sprzeczności z jakąkolwiek etyką"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w GdańskuGoogle Maps
wideo 2/3
Google MapsDo zdarzenia doszło w Gdańsku

Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu, wynik potwierdził, że są nietrzeźwi – informuje oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Gdańsku. Dwaj policjanci zostali już odwołani ze służby.

Zgłoszenie o tym, że dwóch funkcjonariuszy w Gdańsku może być pod wpływem alkoholu przyszło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Jak informuje starszy aspirant Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, komendant od razu polecił przeprowadzić kontrolę.

"Działania w tej sprawie były błyskawiczne i zostały podjęte natychmiast. Funkcjonariusze zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu, wynik badania potwierdził, że są nietrzeźwi" – przekazała Kamińska w przesłanym mediom komunikacie.

Dodała, że komendant miejski policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił obu mężczyzn w wykonywaniu obowiązków służbowych.

"Wszczął postępowanie dyscyplinarne, a komendant wojewódzki policji w Gdańsku podpisał rozkaz o zwolnieniu ich ze służby. Zachowanie obu mężczyzn stoi w sprzeczności z jakąkolwiek etyką i z pewnością nie ma nic wspólnego ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant" – podsumował oficer prasowy.

"Doświadczeni policjanci"

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

O sprawie jako pierwszy poinformował portal trojmiasto.pl. Jak ustalili dziennikarze, to, że policjanci są pod wpływem alkoholu zgłosił jeden z mężczyzn, który stawił się na wezwanie w komendzie.

Według informacji portalu, zwolnieni policjanci byli doświadczonymi funkcjonariuszami – jeden służył ponad 30 lat, drugi prawie 15.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24