Pomorze

"Kopali, bili pałkami teleskopowymi". Policja szuka kilkunastu, pięciu pokazuje na nagraniu

Pomorze

Policja szuka pięciu mężczyzn. Mogą mieć oni związek z pobiciem
Policja szuka pięciu mężczyzn. Mogą mieć oni związek z pobiciemKMP Gdańsk
wideo 2/4

Według relacji dwóch pokrzywdzonych, grupa około 10-15 mężczyzn napadła na nich, kiedy wychodzili z klubu. Sprawcy mieli ich kopać, bić pięściami i pałkami teleskopowymi. Policja udostępnia nagranie, na którym widać pięciu mężczyzn. Mogą oni mieć związek z pobiciem.

Według pokrzywdzonych do ataku doszło 20 stycznia tego roku po godzinie 21 przy ulicy Cystersów w Gdańsku. Dwóch mężczyzn wychodziło wtedy z klubu Dom Zarazy.

Nagle, jak wynika z ich relacji, napadło ich kilkunastu mężczyzn. Sprawcy mieli uderzać swoje ofiary pięściami, pałkami teleskopowymi i kopać.

- Policjanci w tej sprawie wykonali wiele czynności procesowych, powołali biegłych z zakresu medycyny sądowej, docierali do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia. Do prowadzonego postępowania zabezpieczono również zapis monitoringu z kilku miejsc - mówi asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Postępowanie prowadzi Wydział Dochodzeniowo Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa.

To właśnie na wniosek prokuratora, policja opublikowała nagranie monitoringu. Na filmie widać pięciu mężczyzn. Jak mówi Kamińska, mogą oni mieć związek ze sprawą.

Policja szuka pięciu mężczyzn. Mogą mieć oni związek z pobiciemKMP Gdańsk
Policja prosi o pomoc w ustaleniu osób z nagraniaKMP Gdańsk

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/i / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gdańsk

Pozostałe wiadomości