Pomorze

"Mogą mieć związek z pobiciem i okradzeniem obcokrajowców". Szuka ich policja

Pomorze

Podejrzewani o napad na obywateli Szwecji
KMP GdańskPodejrzewani o napad na obywateli Szwecji

Mieli zaatakować dwóch obywateli Szwecji i okraść jednego z nich. Policja publikuje nagranie ze sklepowego monitoringu, na którym widać trzech młodych mężczyzn, którzy mieli się dopuścić tego rozboju.

21 maja tego roku około północy przy ul. Katarzynki w Gdańsku trzech mężczyzn napadło na dwóch obywateli Szwecji.

- Z ustaleń śledczych wynika, że trzech młodych mężczyzn zaatakowało dwóch obywateli Szwecji i wykorzystując ich stan bezbronności okradli jednego z mężczyzn, zabierając mu telefon komórkowy – informuje nas st.asp. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Jeden z poszkodowanych musiał zostać przewieziony do szpitala ze względu na odniesione obrażenia.

Pokazują ich twarze

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji na Śródmieście pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście przeanalizowali zapisy monitoringu z pobliskich kamer. Na nagraniu z jednego ze sklepów zauważyli trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiadali opisowi napastników. – Ci mężczyźni, robiący zakupy, mogą mieć związek ze zdarzeniem przy ul Katarzynki – mówi st. asp. Chrzanowski.

Prokurator podjął decyzję o upublicznieniu wizerunku tych osób, licząc, że ktoś ich rozpozna. – Wszystkie osoby, które rozpoznają tych mężczyzn lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem II Policji w Gdańsku mieszczącym się przy ul. Długa Grobla 4 – apeluje policjant.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gdańsk

Pozostałe wiadomości