Pomorze

"Byli pijani, kopali w samochody i urywali lusterka"

Pomorze

KMP GdańskPijani kopali w zaparkowane samochody. Grozi im 5 lat więzienia

Dwóch pijanych mężczyzn w nocy miało uszkodzić ponad 12 aut. - Były to wgniecenia w drzwiach i urwane lusterka - informuje policja i dodaje, że od rana otrzymuje kolejne zgłoszenia o zniszczonych pojazdach. Sprawcom grozi pięć lat więzienia.

Pierwsze zgłoszenie policja dostała o godzinie 2 w nocy z wtorku na środę. Zgłaszający widział, jak dwóch młodych mężczyzn kopie w zaparkowane samochody przy ulicy Klonowicza w Gdańsku. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce, gdzie świadek podał im rysopis sprawców.

- Policjanci sprawdzali miejsca, w których mogli ukryć się mężczyźni - sąsiednie ulice, podwórka, zabudowania i klatki schodowe. To właśnie w jednej z nich po około 30 minutach znaleźli dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi wandali - mówi st. asp. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Funkcjonariusze zatrzymali 18- i 21-latka. Okazało się, że obaj mieli ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zniszczyli co najmniej 12 samochodów

Już w trakcie poszukiwań sprawców policja ustaliła, że uszkodzonych jest 12 aut.

- Były to wgniecenia w drzwiach i urwane lusterka. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny zniszczonych samochodów. Zostały również zabezpieczone ślady butów - tłumaczy Chrzanowski.

Jak dodaje, liczba zniszczonych samochodów jest większa. Policja od rana dostaje kolejne zgłoszenia o uszkodzonych pojazdach.

- Zatrzymani mężczyźni najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty o charakterze chuligańskim dotyczące uszkodzenia mienia - mówi policjant.

Sprawcom grozi za to do pięciu lat więzienia. Sąd może także nakazać im naprawienie wyrządzonych szkód.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gdańsk

Pozostałe wiadomości