Pomorze

Zamknięte ulice w centrum Gdańska, ograniczenia dla pieszych

Pomorze

TVN 24W związku z pogrzebem część ulic w Gdańsku została zamknięta

Wyłączone z ruchu kołowego historyczne centrum miasta i ograniczenia dla pieszych. Władze Gdańska apelują, aby w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza mieszkańcy korzystali z komunikacji miejskiej.

O zmianach w organizacji ruchu związanych z uroczystościami pogrzebowymi poinformowała Alicja Bittner z referatu prasowego gdańskiego magistratu.

Zmiana organizacji ruchu

O godzinie 6 rano w sobotę zamknięte zostało dla wszelkich pojazdów Główne Miasto – najważniejsza część historycznego centrum Gdańska.

Chodzi o obszar ograniczony ulicami Podwale Staromiejskie i Podwale Przedmiejskie. Bittner dodała, że nie będzie możliwości wjazdu z Targu Drzewnego na ul. Szeroką, Św. Ducha, Targ Węglowy; niemożliwy będzie też wjazd na ul. Bogusławskiego z ul. Okopowej.

Ulice: Szeroka, Złotników, Grobla I i Świętego Ducha stanowić będą tzw. drogę życia (czyli główną trasę dojazdową dla karetek i innych służb) oraz podstawową drogę ewakuacyjną. Na ulicach tych obowiązywać będzie bezwzględny zakaz zatrzymywania się pojazdów, będą również ograniczenia w ruchu pieszym. - Wejście w ten obszar będzie możliwe dla mieszkańców i osób posiadających stosowne akredytacje – poinformowała Bittner.

Wyjaśniła, że dojście do ulic Długiej i Długi Targ będzie możliwe z ulic Piwnej, Garbary, Ławniczej i Powroźniczej. - Nie będzie możliwości wejścia od strony Zielonej Bramy – będzie to droga wyjścia dla osób opuszczających ul. Długą i Długi Targ – podkreśliła.

Zobacz mapę w dużej rozdzielczości

Msza pogrzebowa Pawła Adamowicza rozpocznie się o godzinie 12:00 w Bazylice Mariackiej pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia. (http://www.tvn24.plNa terenie Śródmieścia zostaną wyznaczone 4 miejsca oglądalności, w których na telebimach będzie emitowana ceremonia pogrzebowa. Będą one w miejscach:

Zmarł po ataku nożownika

W niedzielę wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydenta przewieziono do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania, tj. od 1990 r. W latach 1994-1998 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.

Paweł Adamowicz spocznie w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Więcej na temat uroczystości pogrzebowych TUTAJ.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości