Nocny napad na salon jubilerski w Gdańsku. "Ukradli bardzo drogie zegarki"

Pomorze

TVN24 PomorzePolicja szuka sprawców napadu

Policjanci poszukują trzech sprawców napadu na salon jubilerski w galerii handlowej w Gdańsku Wrzeszczu. Do środka weszli w nocy. Wiadomo, że ukradli bardzo drogie zegarki kilku marek. Szacowanie strat wciąż trwa.

Jak informuje policja, do napadu doszło około godz. 3.30 w nocy w Galerii Bałtyckiej.

- Do środka weszło trzech zamaskowanych mężczyzn. Wobec jednego z ochroniarzy użyli gazu. Na szczęście nic mu się nie stało. Mężczyźni z jednego z salonów jubilerskich ukradli biżuterię – poinformowała mł. asp. Lucyna Rekowska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Weszli klatką ewakuacyjną?

Jak relacjonuje Maciej Cnota, reporter TVN24 sprawcy ukradli bardzo drogie zegarki co najmniej dwóch marek. Złodzieje mieli wyłamać drzwi do jednej z klatek ewakuacyjnych, od strony ulicy Dmowskiego i w ten sposób dostać się do wnętrza galerii. Mężczyźni mieli uciec tą samą drogą.

Policjanci prowadzą poszukiwania sprawców napadu. – Przesłuchujemy świadków, sprawdzamy monitoring i ustalamy wartość skradzionej biżuterii – powiedziała Rekowska.

Pierwszą informację o napadzie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24