Pomorze

Zakradł się do garażu, podpalił nietypowego meleksa. Nagranie

Pomorze

Monitoring nagrał podpalacza
Monitoring nagrał podpalaczaKMP w Gdańsku
wideo 2/4

Śledczy upublicznili nagranie z podpalenia w podziemnym garażu w Gdańsku. Sprawca zniszczył między innymi charakterystycznego meleksa, stylizowanego na zabytkowy pojazd. Straty oszacowano na ponad półtora miliona złotych.

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku i gdańska policja szukają sprawcy podpalenia, do którego doszło 21 grudnia ubiegłego roku. Tego dnia około godz. 17 zamaskowany i zakapturzony mężczyzna wszedł pod zamykającą się automatyczną bramą na podziemny parking budynku.

Na nagraniu przekazanym mediom przez Komendę Miejską Policji w Gdańsku widać, że mężczyzna jest bardzo ostrożny – cofa się i upewnia, że nikt nie widział go, gdy wchodził. Od razu kieruje się w kierunku meleksa stylizowanego na zabytkowy samochód.

Spalony meleks, ochroniarz w szpitalu

W pewnym momencie, gdy podpalacz już schował się za swoim celem, jeden z użytkowników parkingu przeszkadza mu. Wtedy zamaskowany mężczyzna odchodzi. Wraca jednak po kilku minutach.

Meleksa próbuje podpalić dwukrotnie – za pierwszym razem podpałka upada na ziemię i prawdopodobnie gaśnie. Gdy ogień wreszcie wybucha, sprawca ucieka.

- W wyniku pożaru uległy zniszczeniu zaparkowane w hali samochody oraz część hali garażowej. Straty oszacowano na ponad 1,6 miliona złotych – informuje nas asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Ponadto, do szpitala z objawami zatrucia gazem trafił ochroniarz z parkingu.

Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej.

- Śledztwo dotyczy sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób mającego postać pożaru – przekazuje asp. Kamińska i apeluje, by wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące tej sprawy zgłaszały się na policję. – Zapewniamy anonimowość – zastrzega.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę na opublikowanym materiale filmowym lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości, lub miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku ul. Nowe Ogrody 27 lub najbliższym komisariatem Policji. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc na nr 58 321 60 16, lub pisząc na adres komendant.gdansk@gd.policja.gov.pl KMP w Gdańsku

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/b / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Gdańsku

Pozostałe wiadomości