TVN24 | Pomorze

"Cieszę się, że jest Pan w naszym zespole"

TVN24 | Pomorze

Autor:
pp/kg
Źródło:
tvn24.pl
"Praca jest potrzebna do rozwoju". Ma zespół Downa, pracuje w gdańskim magistracie
"Praca jest potrzebna do rozwoju". Ma zespół Downa, pracuje w gdańskim magistracietvn24
wideo 2/2
tvn24"Praca jest potrzebna do rozwoju". Ma zespół Downa, pracuje w gdańskim magistracie

"Podpowiada mieszkańcom, jaki wybrać formularz, jak wypełniać druki, i do którego podejść okienka. Jak mówi uwielbia pracę z ludźmi" - napisała na profilu społecznościowym prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz po spotkaniu z Michałem Milką, który jako pierwsza osoba z zespołem Downa został zatrudniony w urzędzie miejskim. "Cieszę się, że jest Pan w naszym zespole" - dodała Dulkiewicz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Michał Milka od listopada 2019 roku jako pierwsza osoba z zespołem Downa pracuje w gdańskim urzędzie miejskim. Zajmuje się głównie pracą biurową, czyli układaniem, segregowaniem, archiwizowaniem i przyjmowaniem dokumentów. Wcześniej był na stażu w magistracie.

Prezydent Gdańska: cieszę się, że jest Pan w naszym zespole

W środę Michał spotkał się z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. "Pan Michał Milka jest pierwszą osobą z Zespołem Downa zatrudnioną w naszym urzędzie. Pracuje w Wydziale Spraw Obywatelskich. Można go spotkać w Zespole Obsługi Mieszkańców nr 1 przy ulicy Partyzantów 74, gdzie jest pierwszą osobą do kontaktu" - napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych Dulkiewicz.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz z Michałem Milkąfacebook.com/A.Dulkiewicz

Dodała, że Michał "podpowiada mieszkańcom, jaki wybrać formularz, jak wypełniać druki, i do którego podejść okienka. Jak mówi uwielbia pracę z ludźmi. Zajmuje się też archiwizowaniem dokumentów".

"Pięknie dziękuję za spotkanie, Panie Michale. Cieszę się, że jest Pan w naszym zespole" - podsumowała wpis.

"Praca jest potrzebna do rozwoju"

Gdy Michał rozpoczynał pracę w urzędzie, w rozmowie z TVN24 przyznał, że ta nie sprawia mu problemu, a inni pracownicy urzędu "są ekstra". - Bardzo mnie polubili - dodał.

- Praca jest potrzebna do rozwoju, bo człowiek musi iść do przodu, nigdy do tyłu - raz. Dwa - praca jest po to, by mieć własne pieniądze na przyszłość - powiedział.

CZYTAJ WIĘCEJ: Michał ma zespół Downa, pracuje w urzędzie. "Jest bardzo sumienny, radzi sobie świetnie" >>>

Pracownik gdańskiego ratusza mówił w listopadzie 2019 roku, że wynagrodzenie, które dostanie, będzie wykorzystywał m.in. na swoje wydatki. Pytany, jakie cechy trzeba posiadać, chcąc pracować w urzędzie, przekonywał, że między innymi "trzeba być pracowitym, godnym, zaufanym". - Trzeba rozwijać kontakty, bo kontakty z ludźmi są ważne - dodał.

Michał Milka na spotkaniu z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewiczfacebook.com/A.Dulkiewicz

Uczestnik programu "Down the road. Zespół w trasie"

Michał był także jednym z uczestników programu "Down the road. Zespół w trasie", emitowanym w telewizji TTV, TVN oraz na player.pl. Program opowiada o szóstce młodych osób z zespołem Downa, które wraz z Przemkiem Kossakowskim ruszyły w podróż po sześciu krajach. Zmierzyły się ze stereotypami, które często określają je jako niesamodzielne i wymagające opieki. 

W dwunastoodcinkowej serii widzowie mają okazję poznać ich podejście do życia, związków, intymności czy pracy.

Autor:pp/kg

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/A.Dulkiewicz

Pozostałe wiadomości