Zaginięcie Iwony Wieczorek. "Są nowe sygnały w sprawie, wszystkie sprawdzimy"

Pomorze

Zaginęcie Iwony Wieczorek to jedna z najbardzioej tajemniczych spraw na Pomorzu
wideo 2/4

Siedem lat po tym jak zniknęła Iwona Wieczorek, policjanci pokazali nieznane dotąd nagrania z monitoringu i ponownie sprawdzali gdański Park Reagana. Po ponad miesiącu prac, zakończyli poszukiwania w parku. Po opublikowaniu nowego nagrania i nagłośnieniu sprawy pojawiły się nowe sygnały. Teraz sprawdza je policja.

Zaginięcie Iwony Wieczorek to jedna z najbardziej tajemniczych spraw ostatniej dekady na Pomorzu. Młoda dziewczyna sama wracała pasem nadmorskim z imprezy, a potem jakby zapadła się pod ziemię.

Na początku września tego roku, siedem lat po tym jak zniknęła, policjanci wrócili do jej sprawy. Rozpoczęli poszukiwania w Parku Reagana w Gdańsku. W sprawę zaangażowali się też "łowcy głów" z Poznania.

Po ponad miesiącu poszukiwać, policja zakończyła działania w gdańskim parku.

- Przeszukaliśmy 14 hektarów parku. Używaliśmy psów służbowych, wyszkolonych do poszukiwania zwłok, georadarów, koparki i wykrywaczy metali. Zabezpieczyliśmy kilka rzeczy. Zostały one jednak przebadane i nie mają związku ze sprawą - mówi podkom. Michał Sienkiewicz z KWP w Gdańsku.

Pokazanie wcześniej niepublikowanego nagrania i nagłośnienie sprawy sprawiło jednak, że policja dostała kilkanaście nowych sygnałów w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek.

- Już niektóre sprawdziliśmy. Przyjrzymy się także reszcie. Dziś zakończyliśmy prace w Parku Reagana, ale na tym nie kończą się nasze poszukiwania Iwony Wieczorek - podsumowuje Sienkiewicz.

Wciąż szukają "mężczyzny z białym ręcznikiem"

W poszukiwania 19-latki zaangażowani są policjanci z Gdańska, Warszawy oraz poznańscy "łowcy głów", czyli elitarna grupa funkcjonariuszy.

Rozpoczęcie sprawdzania parku Reagana poprzedziło opublikowanie nieznanego dotąd opinii publicznej nagrania, przedstawiające postać określaną, jako "mężczyzna z białym ręcznikiem”.

To osoba, którą policjanci próbują znaleźć od początku prowadzenia śledztwa i którą widać na nagraniu z monitoringu miejskiego. Mężczyzna szedł za Iwoną Wieczorek i prawdopodobnie ostatni ją widział przed zaginięciem. Policjanci cały czas apelują: jeśli ktoś wie kim jest ten mężczyzna, prosimy o informację.

Nowe nagranie w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek TVN24 Pomorze

Tajemnica zaginięcia

Zaginięcie Iwony Wieczorek w 2010 roku to jedna z najbardziej tajemniczych spraw na Pomorzu. Niemal cała Polska zaangażowała się w poszukiwania młodej dziewczyny, która sama wracała pasem nadmorskim z imprezy, a potem jakby zapadła się pod ziemię.

Cztery lata temu też blisko stu policjantów przeszukiwało okolice, w których w 2010 roku po raz ostatni widziana była dziewczyna. Chodzi o trasę prowadzącą w stronę Jelitkowa i teren parku Reagana. Policja przyznała wówczas, że od tamtego czasu ta trasa nie była sprawdzana

Do dziś nie wiadomo, co się stało z dziewczyną.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24