Pomorze

Marzą o nowej pościeli, dezodorancie czy koszulkach. Życzenia dzieci ściskają serce i mogą zawstydzić

Pomorze

Chłopiec miał umrzeć w hospicjum. Teraz spełnił marzenie i spotkał się z Lewandowskim
tvn24Każdy może spełnić marzenie dzieci

Wiktoria ma 13 lat i marzy o nowej piżamie oraz antyperspirancie. Z kolei 10-letnia Marcelina bardzo chciałaby dostać piórnik. Takich dzieci, jak one jest prawie 500. Straciły bliskich, mają trudną sytuację materialną. Fundacja Hospicyjna z Gdańska zebrała marzenia 500 dzieci z całej Polski. Teraz szuka darczyńców, dzięki którym ich podopieczni otrzymają podarki na dzień dziecka.

Nic nie jest cenniejsze niż uśmiech dziecka. Zwłaszcza takiego, które właśnie straciło bliską sobie osobę. W Polsce co pół godziny ktoś poniżej 20 roku życia staje się sierotą. Fundacja Hospicyjna z Gdańska od lat pomaga swoim podopiecznym. Dlatego już po raz ósmy organizuje ogólnopolską akcję "Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka".

- Z okazji dnia dziecka spełniamy marzenia dzieci, które straciły kogoś bliskiego w hospicjum i mają trudną sytuacją materialną. Koordynatorzy z 60 hospicjów w całym kraju zbierają marzenia, a potem wspólnie szukamy darczyńców, którzy pomogą je nam spełnić - opowiada Justyna Ziętek z Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.

Wiktoria, 13 lat – zmarła jej mama. Jest wesołą, uśmiechniętą nastolatką, ale ze względu na stan zdrowia nie porusza się samodzielnie. Uwielbia słuchać muzyki. Marzy o otrzymaniu piżamy i bluzek w rozmiarze 134–140 cm, a także antyperspirantu i dezodorantu. Fundacja Hospicyjna

Kto może pomóc?

W tym roku fundacja chce uszczęśliwić 1. czerwca prawie 500 dzieci. Wiele z ich marzeń już zostało spełnionych, ale 140 wciąż czeka. Pomóc może każdy.Wystarczy wejść na stronę Fundacji Hospicyjnej, gdzie znajduje się pełna lista marzeń. Po wybraniu konkretnego trzeba się skontaktować z Justyną Ziętek, żeby sprawdzić czy już ktoś inny nie zadeklarował swojej pomocy.

- Zakupiony prezent wraz z kartką życzeń trzeba zapakować w torebkę i wysłać na adres fundacji. Za naszym pośrednictwem trafi on do konkretnego dziecka. Można też przelać określoną kwotę na nasze konto i poprosić, żeby to fundacja kupiła prezent - tłumaczy Ziętek.

Roksana, 13 lat – siostra Marcelinki. Uzdolniona muzycznie, śpiewa i tańczy, pisze opowiadania. Marzy o bransoletce, dużym misiu Iluś, czekoladzie o smaku truskawkowym, książkach. Fundacja Hospicyjna

Te marzenia zawstydzają

Dzieci, które powierzyły fundacji swoje marzenia nie tylko straciły bliskich, ale borykają się też z trudną sytuacją materialną. Ich marzenia są czasem tak zwyczajne, że mogą zawstydzić. Na liście marzycieli jest np. 17-letni Grzegorz, który kocha piłkę nożną, ale nie ma własnej. Jest też 16-letnia Kornelia, której przydałby się ciepły dres. Z kolei 7-letnia Zosia czeka na puzzle i słodycze.

- Niektóre firmy współpracują z nami już od lat i przygotowują prezenty. Inni wpłacają środki na nasz Fundusz Dzieci Osieroconych. Każda pomoc się liczy - dodaje Ziętek.

TUTAJ ZNAJDZIESZ MARZENIA DZIECI, KTÓRE CZEKAJĄ NA SPEŁNIENIE

Fundacja Hospicyjna Gdańsk, ul. Chodowieckiego 10 Bank BOŚ, nr konta: 72 1540 1098 2001 5562 4727 0001 KRS 0000 201 002 Fundacja Hospicyjna

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Fundacja Hospicyjna

Pozostałe wiadomości