Wykrwawił się przy śmietniku. Zatrzymali już jednego podejrzanego, policja szuka drugiego

Aktualizacja:
Autor:
eŁKa/gp,
tam
Źródło:
TVN24, PAP
Asp. sztab. Mariusz Chrzanowski o poszukiwaniach podejrzewanego o zabójstwo bezdomnego
Asp. sztab. Mariusz Chrzanowski o poszukiwaniach podejrzewanego o zabójstwo bezdomnegotvn24
wideo 2/5
tvn24Asp. sztab. Mariusz Chrzanowski o poszukiwaniach podejrzewanego o zabójstwo bezdomnego

Ciało 58-letniego bezdomnego znaleziono przy śmietniku na gdańskiej Żabiance. Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 47-letniemu mężczyźnie. Teraz policja publikuje wizerunek drugiego z mężczyzn, który może mieć związek ze śmiercią 58-latka. I apeluje o pomoc.

Policja poszukuje 42-letniego bezdomnego, który może mieć związek ze śmiercią 58-latka. O odnalezieniu ciała mężczyzny w wiacie śmietnikowej przy ulicy Pomorskiej w Gdańsku pisaliśmy w miniony weekend. Nie miał przy sobie dokumentów i, jak ustalili policjanci, był osobą bezdomną. Mężczyzna miał widoczną ranę ciętą na szyi.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jedna osoba z zarzutami

W poniedziałek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała, że zarzut zabójstwa mężczyzny usłyszał 47-latek, również bezdomny. - Podejrzany nie przyznał się do zarzutu zabójstwa. Zmarły miał obrażenia po pobiciu w obrębie głowy, klatki piersiowej oraz brzucha. Bezpośrednią przyczyną śmierci było wykrwawienie z rany ciętej szyi – przekazała mediom prokurator Wawryniuk. 47-latek został aresztowany decyzją sądu.

Jak podkreśla aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski, podejrzany został zatrzymany bardzo szybko - po czterech godzinach od zgłoszenia.

Policja szuka drugiego z mężczyzn i publikuje jego wizerunek

We wtorek policja opublikowała wizerunek drugiego z mężczyzn, który może mieć związek ze śmiercią 58-latka. I apeluje o pomoc w namierzeniu go.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia i mają informacje na temat jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt pod nr. tel. 47 741 60 16, 47 741 35 08, adres e-mail: wds.gdansk@gd.policja.gov.pl.

Autor:eŁKa/gp, tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości