Pomorze

"Nie smućmy się, uśmiechnijmy się do siebie!". Dulkiewicz do gdańszczan o nadziei na przyszłość

Pomorze

Aleksandra Dulkiewicz pełni obowiązki prezydenta Gdańska
Aleksandra Dulkiewicz pełni obowiązki prezydenta Gdańskatvn24
wideo 2/35

Kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę, wzajemną życzliwość i uśmiech przez ten ostatni tydzień! – napisała w niedzielę w sieci Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

Aleksandra Dulkiewicz zamieściła wpis na swoim profilu w jednym z serwisów społecznościowych. "Dzisiejsze słońce niesie nadzieję, nie smućmy się, uśmiechnijmy się do siebie! Wierzę, że dobry Pan Bóg, a obok niego w pobliżu nasz prezydent Paweł Adamowicz też się uśmiechają..." – napisała komisarz Gdańska. Dziś na Pomorzu jest słonecznie.

"Kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę, wzajemną życzliwość i uśmiech przez ten ostatni tydzień!" – dodała też p.o. prezydenta.

Siła argumentów

Przypomniała również fragment swojego przemówienia, jakie wygłosiła w sobotę w Bazylice Mariackiej w trakcie pogrzebu Pawła Adamowicza. "Róbmy wszystko, żeby być taką wspólnotą, o jakiej marzył nasz prezydent. Bądźmy otwarci, gościnni, szanujmy tych, którzy myślą inaczej, przekonujmy się siłą argumentów, a nie argumentami siły, bądźmy solidarni na co dzień, nie tylko od święta. Żyjmy lepiej ze sobą i dla siebie" – przypomniała.

W ubiegłą niedzielę prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do szpitala, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

W sobotę w Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. Spoczął w Bazylice Mariackiej (więcej – czytaj tutaj).

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP | Adam Warżawa

Pozostałe wiadomości