Byk wpadł do szamba. Pomogli strażacy

Pomorze

Strażacy wyciągnęli byka z szambaKP PSP Braniewo/ tvn24
wideo 2/2

Potężny byk, ważący około 800 kilogramów, wpadł do szamba w Grabinie (woj. warmińsko-mazurskie). Choć zadanie nie było łatwe, to zwierzęciu pomogli strażacy.

W poniedziałek rano strażacy zostali wezwani do nietypowej akcji ratunkowej. W Grabinie (woj. warmińsko-mazurskie) do przydomowego szamba wpadł byk.

- Skupiliśmy się na tym, żeby wypompować wodę i żeby nie stwarzać dodatkowego stresu dla tego zwierzęcia - opowiada młodszy brygadier Ireneusz Ścibiorek z KP PSP w Braniewie.

Wydobycie byka nie było łatwe zarówno ze względu na miejsce, do którego wpadł, jak i z powodu wagi zwierzęcia - około 800 kg.

Akcja trwała godzinę

Strażakom pomogli okoliczni mieszkańcy. Jeden z rolników przyjechał ładowarką, dzięki której rozebrali betonową część zbiornika.

- Udało nam się wykonać wyjście z tego szamba, usuwając część murów - mówi Ścibiorek. - To wyciąganie odbywało się siłą rąk ludzkich, strażaków oraz mieszkańców - dodaje.

Po blisko godzinie udało się uwolnić zwierzę. Byk, cały i zdrowy, wrócił na pole.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ks / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Braniewo