Klienci właśnie wyszli, kelnerka zebrała talerze. Do restauracji wjechał tir

Pomorze

Ciężarówka wjechała do restauracjipolicja lubelska
wideo 2/7

- Chwilę wcześniej w restauracji byli dwaj młodzi mężczyźni. Jedli, pili. Kelnerka zebrała po nich talerze, wyszła na zaplecze, a oni na ulicę, przez ogródek. Wtedy do ogródka wjechał tir. Przeciął chodnik, staranował mur i zatrzymał się na ścianie restauracji. Pod gruzami strażacy znaleźli małego kota. Żywego. To niesamowite szczęście, że nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał - mówi policjantka.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 14 we Frampolu pod Biłgorajem.

Jak ustalili policjanci, jadący od strony Lublina ulicą Gorajskiego samochód ciężarowy DAF wjechał w budynek przy ulicy Rynek.

- To jest restauracja przy drodze wojewódzkiej, bardzo ruchliwej. To niesamowite szczęście, że nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał - mówi Joanna Klimek, rzeczniczka policji w Biłgoraju.

Ludzie mogli być na chodniku - akurat nikt nie przechodził. Mogli być w restauracji - dwóch przed chwilą wyszło. W ogródku piwnym został tylko mały kot.

Bo padał deszcz

- W restauracji siedzieli dwaj młodzi mężczyźni. Jedli, pili - przekazuje relację pracownik restauracji.

Gdy wyszli, kelnerka pozbierała talerze i poszła na zaplecze. Klimek: mężczyźni wychodzili przez podwórze, na które sekundy po nich wjechał tir.

Samochód ciężarowy przeciął chodnik, staranował murowane ogrodzenie i zatrzymał się na ścianie restauracji. 38-letniemu kierowcy nic się nie stało. Nie ucierpiał żaden człowiek ani kot, którego strażacy wydobyli całego i zdrowego spod gruzów.

Kierowca tira był trzeźwy. Prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze - tego dnia we Frampolu padał deszcz, było ślisko - i stracił panowanie nad pojazdem.

Ciężarówka zatrzymała się na ścianie budynkupolicja lubelska

Autor: mag//kg / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: policja lubelska